Vytauto Didžiojo universitetas ir Lietuvos jaunųjų advokatų asociacija pradeda socialinį bendradarbiavimą Kaune

2019 m. lapkričio 6 d. Vytauto Didžiojo universitetas ir Lietuvos jaunųjų advokatų asociacija (LJAA) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios esmė – VDU ir LJAA bendradarbiavimas teisiniais, švietimo, akademiniais ir kitais klausimais, socialinė partnerystė siekiant abipusiai naudingų tikslų.

VDU Teisės fakulteto dekano prof. Tomo Berkmano nuomone, šis bendradarbiavimas atvers platesnes galimybes VDU TF studentams susipažinti su advokato darbo specifika bei plėtoti šiai profesijai itin reikalingas pažintis. „Socialinė VDU ir LJAA partnerystė ir dialogas yra puiki galimybė skatinti teisinį švietimą, ugdyti tiek LJAA narių, tiek VDU TF studentų praktinius įgūdžius, tiek puoselėti advokato profesijos vardą“ – teigia prof. Tomas Berkmanas.

Pasak asociacijos prezidento E. Meškio, „LJAA kurį laiką formavosi Vilniuje ir subrendo plėtrai. Kauno skyrius yra vienas iš sėkmės pavyzdžių, kur šio skyriaus pirmininkas advokatas Martynas Antanaitis su pavaduotojais Tadu ir Julija, vos per kelis mėnesius sugebėjo ne tik suburti nemažą Kauno advokatų ir advokatų padėjėjų bendruomenę, bet ir užmegzti glaudžius santykius su mūsų naujuoju partneriu – Vytauto Didžiojo universitetu.“

LJAA Kauno skyriaus pirmininkas advokatas Martynas Antanaitis apie partnerystę sako: „Esu įsitikinęs, kad bendradarbiavimas su alma matter Vytauto Didžiojo universitetu ir VDU Teisės fakultetu suteiks didžiulę naudą abejiems partneriams. LJAA turėdama tokius reikšmingus ir įtakingus partnerius galės prisidėti ne tik prie studentų teisinio išsilavinimo skatinimo, bet ir visuomenės teisinio švietimo. Kartu su universiteto bendruomene galėsime diskutuoti apie įvairias teisines problemas ir ieškoti jų sprendimų būdų. Mano nuomone, ši partnerystė bus itin svarbi siekiant puoselėti advokato ir advokato padėjėjo profesijos vardą bei didinti jos prestižą.“

Plačiau apie LJAA asociaciją

Pagrindiniai LJAA, kuri įregistruota dar 1994 m. kovo 17 d., tikslai yra skatinti teisinį išsilavinimą, ypač ilgalaikes organizacijos narių studijas, padėti ugdyti organizacijos narių praktinius įgūdžius, kelti kvalifikaciją, atstovauti organizacijos narių interesams įvairiose institucijose, platinti informaciją tarp organizacijos narių apie įvairius Europos jaunųjų advokatų asociacijų bei Tarptautinės jaunųjų teisininkų asociacijos (AIJA) rengiamus susitikimus, konferencijas ir seminarus.

LJAA vizija – įtakinga organizacija, tvirtais komandiniais ryšiais vienijanti visų Lietuvos regionų bei EEB veikiančius advokatūros narius, pripažįstančius ir aktyviai remiančius ambicingos ir šiuolaikiškos advokatūros bendruomenės sukūrimo bei visokeriopo stiprinimo idėją. Šiai vizijai pasiekti LJAA misija – jaunosios kartos advokatų ir jų padėjėjų profesinį tobulėjimą skatinanti bei praktinius įgūdžius ir kompetencijas ugdanti organizacija, grindžiama socialumu, kolegiškumu, atvirumu iniciatyvoms, tarpusavio nuomonių sklaida ir visapusišku bendradarbiavimu.

LJAA yra advokatus ir advokatų padėjėjus iki 45 metų vienijanti organizacija ir jos pagrindiniai tikslai yra skatinti teisinį išsilavinimą, ypač ilgalaikes organizacijos narių studijas, padėti ugdyti organizacijos narių praktinius įgūdžius, kelti kvalifikaciją, atstovauti organizacijos narių interesams įvairiose institucijose, kviečiame Kauno miesto jaunuosius advokatus ir advokatų padėjėjus prisijungti prie mūsų skyriaus ir pasidalinti vizija bei idėjomis bendroje LJAA veikloje. Mūsų kontaktus ir daugiau informacijos galite rasite LJAA interneto tinklapyje adresu www.ljaa.org, asociacijos „Facebook“ paskyroje Lietuvos jaunųjų advokatų asociacija – LJAA.