Teisės fakulteto studenčių įspūdžiai apie dalyvavimą projekte „Diena su teisėju”

Nuo 2014 metų vykstantis projektas „Diena su teisėju“ šiemet subūrė rekordiškai didelį skaičių dalyvių. Daugiau nei 100 studentų iš įvairių Lietuvos mokyklų rudenį lankėsi Lietuvos teismuose, praleido dieną su teisėjais, dalyvavo teismo posėdžiuose, susipažino su teismų  darbuotojais, praktikos ir savanorystės galimybėmis.

Vien susitikimu su teisėju projektas nesibaigė – teismuose apsilankę studentai buvo pakviesti parengti po trumpą vaizdo klipą, pristatydami, kokį įspūdį jiems paliko susitikimas, kas labiausiai nustebino ir įsiminė, kaip pasielgti teisingai vienoje ar kitoje situacijoje ir t.t.  Klipą sukurti buvo galima vienam arba su grupe iki 3 asmenų. Iš viso sulaukėme 20 tokių vaizdo klipų.

Geriausius vaizdo klipus išrinko komisija: Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas Evaldas Pašilis, Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Nijolė Damulė, fotografas ir fotoapžvalgininkas, ilgametis fotožurnalistas Augustas Didžgalvis.

Gruodžio 13-ąją, pasitinkant Lietuvos teismų dieną, kino teatre „Pasaka“ iškilmingai buvo paskelbti vaizdo klipų konkurso nugalėtojai. Šiuos vaizdo klipus galite pamatyti Lietuvos teismų Youtube kanalePo apdovanojimų renginio dalyviai buvo pakviesti pažiūrėti žmogaus teisių tematiką gvildenantį filmą „Toris ir Lokitaׅ“.

Šiemet konkurse dalyvavo VDU teisės fakulteto studentės Solvita Ausiukaitytė, Mantė Miniotaitė ir Veronika Matiušovaitė.

„,,Diena su teisėju” – nuostabi patirtis, leidusi susipažinti su teisėjo profesija, jos kasdienybe bei kylančiais iššūkiais, kurie tik skatina bei sustiprina norą siekti savo tikslo.” – po konkurso savo įspūdžiais dalinosi Veronika Matiušovaitė.

Susižavėjimo teisėjo darbu neslėpė Mantė Miniotaitė – „Diena su teisėju Kauno apylinkės teisme man visiškai pakeitė požiūrį į teisėjo darbą. Nors prieš tai buvau kategoriška ir sau tikrai sakiau, kad niekada nesvartysiu teisėjo darbo arba darbo teisme, bet praleista diena kartu su teisėja Vaida Motiejūniene pakeitė mano požiūri. Pamačiusi jos darbo subtilybes, iššūkius ir visa rutiną įgavau motyvaciją siekti teisėjo profesijos ir vykdyti teisingumą.”

Solvita Ausiukaitytė atskleidė, kad teisėjos darbas yra jos svajonė: „Dalyvaudama projekte „Diena su teisėju“ gavau galimybę iš arčiau susipažinti su Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjos kasdienybe, darbo specifika, sudalyvauti teismo posėdžiuose. Ši patirtis man padėjo dar labiau jaustis užtikrinta savo pasirinkimu studijuoti teisę. Esu labai dėkinga teisėjai Vaidai Motiejūnienei, nes jos suteikta galimybė pasimatuoti teisėjo mantiją tik sustiprino mano norą siekti taip išsvajotos teisėjo profesijos. Šios dienos neleis pamiršti ir pačios teisėjos padovanotas bei pasirašytas žurnalas apie teismus.”

Informacijos šaltinis – Nacionalinė teismų administracija www.teismai.lt ir asmeniniai dalyvių atsiliepimai bei nuotraukos.