Kviečiame VDU studentus tapti pirmakursių mentoriais

Universitetas – tai erdvė, kurioje siekiama ir skatinama, jog studentai aktyviai užsiimtų visuomenine ir savanoriška veikla, tad kviečiame studentus nepraleisti išskirtinio savanorystės pasiūlymo ir jungtis prie VDU pirmakursių mentorių komandos.

Kas yra pirmakursių mentorystės programa? Tai programa, kuriama remiantis didžiausių pasaulio universitetų patirtimi ir skirta visiems pirmo kurso studentams, norintiems greičiau integruotis universiteto bendruomenės akademinėse ir socialinėse veiklose.

Pirmakursių mentorius – tai aktyvus ir visada pasiruošęs padėti vyresnio nei pirmo bakalauro kurso studentas, kuris jau turi sukaupęs studentiškos patirties. Mentoriaus pagrindinis tikslas bei darbas – į universitetą įstojusiam studentui suteikti kuo daugiau naujų žinių: apie universitetą, jo fakultetus, laisvalaikio veiklas. Mentorius geba įkvėpti bei padrąsinti naujoką, padėti jam susiorientuoti universitete ir už jo ribų bei įsilieti į VDU bendruomenę, taip supažindinant jį su nauju miestu, akademine aplinka. Visu mentoriavimo laikotarpiu, mentorius-savanoris rūpinasi pirmakursiais, studijuojančiais toje pačioje arba gretimoje studijų programoje.

VDU savanorių-mentorių mintys apie Pirmakursių mentorių programą

„Mentoriauti pradėjau, nes norėjau save atrasti naujoje srityje, taip pat artima aplinka pastūmėjo pasinerti į šią veiklą. Pradžia buvo sunki, nes maniau, kad daug ko nesugebėsiu ir nežinosiu, tačiau praėjus tam tikram laikui, savo patirtį vertinu teigiamai. Pradėjus mentoriauti buvau nedrąsi, bet mane visada vedė mintis, jog smagu save išbandyti įvairiose veiklose, kurių gyvenime dar nebuvau išbandžiusi“. 2021 „Metu mentorius“ Paulina Andriuškevičiutė.

„Mentorystė mane sudomino, nes prieš save mačiau puikų pavyzdį – mentorę, kuri pradėjus studijuoti daug padėjo man ir mano kursui. Stebėdama jos veiklą supratau, kad pati norėčiau išbandyti ir pamatyti, kaip viskas vyksta iš vidaus, taip pat mane vedė noras, save realizuoti universitete ir padėti kitiems. Šią veiklą vertinu puikiai, be pagalbos padėti studentams, turėjau nuostabią galimybę susipažinti su naujais žmonėmis, kurie dabar yra mano geri draugai, o pasibaigus pirmakursių mentorių programai, nusprendžiau savanorystę toliau tęsti universitete“. 2021 „Iniciatyviausias mentorius“ Silvija Jankauskaitė

Kviečiame visus motyvuotus VDU studentus, kurie nori padėti jaunesniems kolegoms, ir gali pasidalinti studijų laikotarpiu sukaupta patirtimi, pirmakursiams žengiant pirmuosius žingsnius universitete – tapti VDU pirmakursių mentoriumi. Norintys prisijungti, turi užpildyti VDU pirmakursių mentorių anketą iki balandžio 25 dienos. Mentorių pasiruošimo mokymai vyks gegužės 5 dieną.

Registracijos anketa