Įspūdžiai iš Kaune ir Vytauto Didžiojo universitete vykusių Skandinavijos dienų

Praėjusią savaite Kaune, bei Vytauto Didžiojo universitete buvo minimos Skandinavijos dienos. Skandinavijos dienos pasižymėjo visa gausa renginių: susitikimai su rašytojais, filmų peržiūros, koncertai, protmūšis, maisto degustacijos.

Susitikime su švedų žurnalistu, rašytoju Anders Rydell dalyvavo Švedijos ambasadorė Maria Christina Lundquist bei VDU Teisės fakulteto dėstytoja, Švedijos garbės konsulė, Jurgita Grigienė.

Andres Rydell dvi knygos yra išverstos į lietuvių kalbą: „Knygų vagys: dingusių bibliotekų paieškos“ ir „Plėšikai. Kaip nacistai grobė Europos brangenybes“. Vienoje knygoje autorius įtraukiančiai atskleidžia kaip nacių kariai iš bibliotekų vogė knygas. Pats autorius atlieka tyrimą, kur galėjo dingti pavogtos knygos. Kitoje knygoje, autorius atskleidžia, kaip naciai grobė meno kūrinius. Šiuo metu daugelis pavogtų meno kūrinių yra eksponuojami garsiuose muziejuose. Autorius knygoje analizuoja ir teisinius kūrinių gražinimo paveldėtojams klausimus, todėl tai būtų įdomų paskaityti ir teisininkams.

Nuotraukoje: Rašytojas A. Rydell, ambasadorė M. Ch. Lundquist, VDU Teisės fakulteto dėstytoja J. Grigienė.