Žiniasklaida
P.Astromskis. Ar ilgai lietuviškos tarpusavio skolinimo platformos liks „šešėlyje“?
Bendruomeninio (visuomenės) finansavimo arba tarpusavio finansavimo paslaugos (angl. P2P lending, crowdfunding, crowdsourcing), paprastai reiškiančios atvirą kvietimą paskolinti lėšų konkrečiam vartotojui, ar projektui, 2014 metais buvo vienareikšmiai pripažintos kone svarbiausiu finansavimo šaltiniu maždaug pusei milijono Europos projektų. 2014 metais visuomenė tiesiogiai suteikė daugiau kaip 1 milijardą eurų kreditų verslui ir vartotojams.
Publikuota: 2015 vasario 21d. 13:56 delfi.lt
Vyriausybė sutarė iš negimusio vaiko atimti teises
Atrodo gyvename žmogaus teisių klestėjimo laikais. Apie žmogaus teises mėgsta kalbėti ir teisininkai, ir žiniasklaidos atstovai, ir paprasti piliečiai. O politikai kiekviena proga stengiasi jų dar pagausinti. Taip vis atsiranda naujų žmogaus teisių, o esančių ribos dar labiau išplečiamos. Jau tapo įprasta, kad jei įstatymuose įtvirtinamos žmogaus teisių garantijos, jos nėra siaurinamos, o tuo labiau naikinamos. Tačiau pasirodo Lietuvoje įmanomas ir priešingas procesas.
Publikuota: 2014 gruodžio 19d. bernardinai.lt
Paulius Astromskis: Kas išties ranką smulkiesiems verslininkams?
Smulkieji verslininkai Lietuvoje jaučia didelį išorinio finansavimo poreikį, tačiau gauti kreditą iš banko jiems – iššūkis. Beveik 40 proc. smulkių bendrovių (iki 10 darbuotojų), prašiusių paskolos, gavo neigiamą atsakymą iš banko, kai didelių įmonių prašymų buvo atmesta 15 proc. Tačiau 38 proc. įmonių poreikis gauti finansavimą, dažniausiai apyvartinėms lėšoms, niekur nedingsta.
Publikuota: 2014 gruodžio 17d. 15min.lt
Konstitucija – politikos produktas
Vienas žinomiausių konstitucinės teisės specialistų Europoje prof. Roberto Toniatti aktyviai domisi ir Lietuva. Spalį Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakultete lyginamosios konstitucinės teisės paskaitas dėstęs mokslininkas pripažino atvykęs ne tik mokyti kitų, bet ir pats sužinoti naujų dalykų. Su R. Toniatti kalbėjosi Rūta Martinkėnaitė ir Eglė Pačebutaitė.
Publikuota: 2014 lapkričio 10d. iq.lt
Neapykantos nusikaltimų kurstymo internete mažėja?
Pastaruosius dvejus metus neapykantos nusikaltimų Lietuvoje registruojama mažiau, daugiausia baudžiamųjų bylų dėl neapykantos skatinimo ir kurstymo yra tautybės ir seksualinės orientacijos pagrindu.
Publikuota: 2014 gruodžio 11d. 11:24 lrytas.lt
Švietimo ekspertė Gracienne Lauwers: modelis „Studijos-darbas-pensija“ nebegalioja
Antverpeno universiteto (Belgija) profesorė Gracienne Lauwers – viena iš Švietimo teisės asociacijos (ELA) lyderių, konsultuojanti UNESCO Teisės į mokslą padalinio vadovą švietimo teisės klausimais, taip pat dėstanti lyginamąją švietimo teisę įvairiuose pasaulio universitetuose. Šįkart Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Teisės fakultete viešnia skaitė teisinio argumentavimo (angl. Legal Reasoning) paskaitas.
Publikuota: 2014 spalio 22d. 10:31 balsas.lt
Teismai.lt – VDU Teisės fakulteto dekanės prof.Julijos Kiršienės mintys apie visuomenės teisinį švietimą
„Lietuvos teisinė bazė susideda ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Europos Sąjungos teisės aktų, teismų praktikos. Teisės specialistai padeda susigaudyti toje didžiulėje ir nuolat kintančioje įstatymų bazėje. Juk netaisome patys dantų, skubame pas odontologą. Tas pats ir su teisininkais.“, – teigė prof.J.Kiršienė
Publikuota: 2014 spalio 2d. 10:48 facebook.com
Mokslas kuria pasaulį
Kas atvilioja garsius Mičigano universiteto profesorius, pasaulyje pripažintus teisininkus į Lietuvą ir kokių naudingų žinių jie suteikia ne tik Lietuvos teisininkų bendruomenei, bet ir verslui? Žinių radijas apie į VDU TF atvykstančius užsienio dėstytojus:http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2014/09/25/mokslas-kuria-pasauli/37033
Publikuota: 2014 rugsėjo 25d. 16:45 ziniuradijas.lt
Kas išauklės internautus: kiberpolicija ar teismai?
Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros lektorius Karolis Vinciūnas, kalbėdamas apie interneto vartojimo teisinius aspektus, pastebi: takoskyra tarp žodžio laisvės ir piktnaudžiavimo ja yra labai trapi. Antrojoje pokalbio dalyje (pirmoji – „Internetas – ne šiukšlių dėžė”) detaliau pasakojama apie interneto vartotojų ir portalų atsakomybę.
Publikuota: 2014 rugsėjo 24d. 21:04 kauno.diena.lt
M. Horbačauskas: geras vadovas yra panašesnis į trenerį nei į žaidėją
Marius Horbačauskas dalijasi įžvalgomis apie tai, koks, jo manymu, turėtų būti geras vadovas, kas motyvuoja jį patį bei kaip tvarkosi su darbe neišvengiamai persekiojančiu stresu.
Vytauto Didžiojo universiteto absolventas, „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas save apibūdina kaip vadovą „trenerį“. „Tam būtina turėti stiprią komandą, o turint – ne tik užsiimti darbų organizavimu ir kontrole, bet ir savo žmones motyvuoti. Paskutinė dalis, beje, dažnai užmirštama“, – teigia jis.
Mis Lietuva Rūta Mazurevičiūtė užuot ilsėjusis pirmąjį vasaros mėnesį praleido „Summer Law School“ mokymuose
Tituluota gražuolė Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė griauna mitus apie „tuštutes“ gražuoles, kurios svajoja tik užsidėti „Mis Lietuva“ karūną ir daugiau nieko nebeveikti.
Advokatas A. Būdvytis: „Ten, kur dabar esu, važiavau ne greitkeliu, ėjau žvyrkeliu“
F. de Varennesas: Lietuvos lenkai nelygintini su Londono lietuviais interviu su pasaulinio garso žmogaus teisių profesoriumi
Ar dvigubos pilietybės problema susijusi su žmogaus teisėmis? Ar Vilniaus krašte pavadinimai ant pastatų turėtų būti rašomi lietuvių ir lenkų kalbomis? Apie tai savo pastebėjimais interviu dalinasi Lietuvoje besisvečiuojantis pasaulyje pripažintas profesorius žmogaus teisių srityje – Fernandas de Varennesas.
Publikuota: 2013 kovo 03d. 19:16 delfi.lt
Prof. V. Sutton: „Prarastą energetinę nepriklausomybę galima atkurti“
Energetikos srities klausimai šiuo metu Lietuvoje sulaukia itin daug dėmesio. Diskusijose dėl naujos atominės elektrinės netrūksta susidomėjimo, dažnai balansuojančio ant emocionalumo ir racionalumo ribos. Profesorė Victoria Sutton iš „Texas Tech“ universiteto, kurios tėvas kilęs iš Lietuvos, mielai sutiko pasidalinti savo įžvalgomis ir atsakyti į aktualiausius šios srities klausimus. Pašnekovės sąsajos su JAV bei kompetencija leidžia jai pateikti pakankamai neutralų ir tuo pačiu profesionalų požiūrį į daugelį energetikos srities problemų, kurios ypač svarbios Lietuvai.
Publikuota: 2012 birželio 05d. 14:40 lrytas.lt
Prof. Julija Kiršienė. Teisės studijas Lietuvoje gelbsti senos tradicijos Europoje ir JAV
Teisininkus rengiančios aukštosios mokyklos reikšmingai prisideda prie teisinės valstybės kūrimo – jose ne tik suteikiamos žinios ir gebėjimai, bet ir formuojamos būsimų teisėjų, pareigūnų, valstybės tarnautojų ir kitų Temidės tarnų nuostatos. Tačiau visuomenė šiuo metu į teisininkus žiūri nepalankiai, tad kyla klausimas, ar išsilavinimas, įgytas studijuojant teisę, įdiegia deramas šiuolaikiniam šios srities specialistui reikalingas nuostatas, žinias ir gebėjimus.
VDU studentė apdovanota vardine metine stipendija
Jau antrus metus iš eilės VDU Teisės fakulteto studentams teikiamos „Nordia Baublys & Partners“ stipendijos – paskatinimas studentams gerai mokytis, būti aktyviais socialiniame gyvenime, prisidėti prie VDU Teisės fakulteto veiklos. „Nordia Baublys & Partners“ partneris, pirmosios VDU Teisės fakulteto laidos absolventas Evaldas Rapolas priminė, kad daug šios bendrijos Kauno skyriaus darbuotojų aukštąjį išsilavinimą įgijo būtent šiame universitete, taigi, jie remia savąjį Alma Mater. „Rėmėme neseniai universitete organizuotą teisininkų konferenciją, dėstėme čia paskaitas. Ketiname šį bendradarbiavimą…
Publikuota: 2011 spalio 13d. bernardinai.lt
VDU Teisės fakulteto studentei įteikta pirmoji vardinė metinė stipendija
Trečiadienį vykusio Vytauto Didžiojo universiteto rektorato posėdžio metu už pažangumą ir socialinį aktyvumą VDU Teisės fakulteto studentei Deimantei Chomičiūtei buvo įteikta pirmoji vardinė metinė Advokatų profesinės bendrijos „Nordia Baublys & Partners“ įsteigta stipendija.
Publikuota: 2011 sausio 12d. 14:34 15min.lt
Nemokamos teisės paskaitos mokiniams
Domėtis teise niekada ne per anksti – taip manantys Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Teisės katedros darbuotojai pristato naujovę. Ateinantį vasarį universitete vyks nemokami universitetiniai kursai moksleiviams, kurie ateityje žada studijuoti teisę.
Kursuose, į kuriuos registruotis reikėtų jau dabar, laukiami 10–12 klasių moksleiviai. Paskaitų ciklas startuos vasario 5-ąją ir tęsis iki gegužės 28-osios.
Pasak vieno iš kursų iniciatorių, VDU Teisės fakulteto prodekano Mindaugo Biliaus, teorinių paskaitų ciklas – teisės pradžiamokslis tiems moksleiviams, kurie nori papildyti savo žinias. Paskaitose moksleiviai bus supažindinti su pagrindinėmis teisės šakomis.
„Tiems, kurie galvoja, kad baigę mokyklą norėtų studijuoti teisę, kursai suteiks galimybę iš arti pažvelgti į teisės studijas ir į save kaip galimai būsimą teisininką“, – sakė M.Bilius.
Publikuota: 2010 gruodžio 15d. 09:08 15min.lt
Rugsėjį VDU studijas pradės beveik 1850 studentų
Rugpjūčio 12 dieną pasibaigus paskutiniajam bendrojo priėmimo etapui į Lietuvos aukštąsias mokyklas, Vytauto Didžiojo universitetas ruošiasi sutikti gausų pirmakursių būrį. Nors, palyginti su pernai metais, priimtų studentų mažiau, tačiau pagal santykinius dydžius šiais metais VDU užima antrąją vietą tarp Lietuvos universitetų. Rugsėjo mėnesį studijas čia pradės beveik 1850 pirmakursių.
„Įvertinus bendrą situaciją šalyje – plačiau atsivėrusias galimybes abiturientams rinktis studijas užsienio universitetuose, sumažėjusį valstybės finansuojamų vietų skaičių, – mūsų universitetas išlaikė savas pozicijas“, – priėmimo rezultatais džiaugėsi VDU Studijų rinkodaros tarnybos direktorė Miglė Šontaitė. Šiais metais sutartis su universitetu pasirašyti atvyko 759 pakviestieji studijuoti į valstybės finansuojamas vietas ir 1080 pakviestųjų studijuoti į mokamas vietas.
Publikuota: 2010 gruodžio 13d. 13:00 15min.lt
VDU pristato universitetinius teisės kursus moksleiviams
Vytauto Didžiojo universitete (VDU) 2011 metų vasario mėnesį startuoja nemokami teisės fakulteto parengti universitetiniai kursai moksleiviams – „Teisė ir aš“, kurie yra skirti visiems besidomintiems teise ir teisės studijomis.
Visi 10–12 klasių moksleiviai maloniai kviečiami nuo 2011 m. vasario 5 iki gegužės 28 d. šeštadieniais nemokamai lankyti teisės pagrindų paskaitų ciklą, susidedantį iš 15 įvairių teisinių paskaitų.
Publikuota: 2010 gruodžio 12d. 15:46 15min.lt
VDU teisės absolventams – diplomai iš JAV ambasadoriaus rankų
Birželio 23 dieną Vytauto Didžiojo universiteto diplomai įteikti Teisės fakulteto absolventams. Kartu su diplomais iš JAV ambasadoriaus John’o A. Cloud’o rankų jie gavo ir Mičigano universiteto transnacionalinės teisės sertifikatus.
Prieš įteikdamas sertifikatus, ambasadorius pažymėjo, kad šie diplomai – reikšmingesni nei įprasti, nes Mičigano universitetas – gerai žinomas pasaulyje ir itin aukštai reitinguojamas.
Remiantis 2001 metais tarp VDU ir Mičigano universiteto pasirašyta sutartimi, VDU Teisės fakulteto absolventams kartu su studijų baigimo diplomais kiekvienais metais įteikiami Mičigano universiteto transnacionalinės teisės sertifikatai, liudijantys VDU teisės programos kokybiškumą bei pripažinimą tarptautinėje erdvėje. Šiuo sertifikatu..
Publikuota: 2009 birželio 26d. 11:08 15min.lt
Vientisosios teisės studijos – jau ir Kaune
„Per penkerius studijų metus baigiama ir pirmoji, ir antroji studijų pakopos, kitaip tariant, iškart įgyjamas magistro laipsnis. Didelis dėmesys skiriamas ne vien nacionalinei, bet ir tarptautinei teisei“, – teigia VDU Teisės fakulteto dekanė doc. dr. Julija Kiršienė.
Publikuota: 2009 balandžio 02d. 10:51 delfi.lt
Stasys Šedbaras: „Čia sklando vakarietiška laisvo universiteto dvasia…“
Jūsų dėmesiui INFOLEX.lt parengtas pokalbis su VDU Teisės instituto direktoriumi Stasiu Šedbaru.
Ar seniai aktyviai dalyvaujate Vytauto Didžiojo universiteto Teisės instituto (VDU TI) valdyme/administravime? Kada tapote direktoriumi?
Direktoriaus pareigas einu metus, tačiau su VDU TI teko susidurti jau anksčiau. Ir prieš tai domėjausi Instituto veikla, daugiausia kaip Teisininkų draugijos atstovas. Bandėme užmegzti ryšius su tuometiniais Instituto vadovais, ypatingai su p. T. Klimu. Užpernai buvo surengta Teisininkų draugijos tarptautinė konferencija, į kurią pagaliau pavyko sutraukti ir teisininkus rengiančių aukštųjų mokyklų vadovus, bet tvirtų santykių nepavyko užmegzti. Sakyčiau, kad pačiame universitete Institutas buvo atsiribojęs nuo kitų padalinių, o jo vadovas turėjo amerikietišką aukštosios mokyklos viziją ir kai kuriuos studijų Lietuvoje dalykus vertino skeptiškai. Noriu pabrėžti, kad gyvename Lietuvos teisinėje erdvėje, kuri atitinka Lisabonos kriterijus, europinę-kontinentinę tradiciją, taigi privalome įgyvendinti studijas reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus. Man atėjus, to darbo ir teko aktyviai ..
Publikuota: 2007 rugsėjo 18d. bernardinai.lt
Įkurta VDU Teisės instituto Alumni draugija
Publikuota: 2007 kovo 27d. 10:06 delfi.lt