Žiniasklaida

P.Astromskis. Ar ilgai lietuviškos tarpusavio skolinimo platformos liks „šešėlyje“?

Bendruomeninio (visuomenės) finansavimo arba tarpusavio finansavimo paslaugos (angl. P2P lending, crowdfunding, crowdsourcing), paprastai reiškiančios atvirą kvietimą paskolinti lėšų konkrečiam vartotojui, ar projektui, 2014 metais buvo vienareikšmiai pripažintos kone svarbiausiu finansavimo šaltiniu maždaug pusei milijono Europos projektų. 2014 metais visuomenė tiesiogiai suteikė daugiau kaip 1 milijardą eurų kreditų verslui ir vartotojams.

Publikuota: 2015 vasario 21d. 13:56 delfi.lt


Vyriausybė sutarė iš negimusio vaiko atimti teises

Atrodo gyvename žmogaus teisių klestėjimo laikais. Apie žmogaus teises mėgsta kalbėti ir teisininkai, ir žiniasklaidos atstovai, ir paprasti piliečiai. O politikai kiekviena proga stengiasi jų dar pagausinti. Taip vis atsiranda naujų žmogaus teisių, o esančių ribos dar labiau išplečiamos. Jau tapo įprasta, kad jei įstatymuose įtvirtinamos žmogaus teisių garantijos, jos nėra siaurinamos, o tuo labiau naikinamos. Tačiau pasirodo Lietuvoje įmanomas ir priešingas procesas.

Publikuota: 2014 gruodžio 19d. bernardinai.lt


Paulius Astromskis: Kas išties ranką smulkiesiems verslininkams?

Smulkieji verslininkai Lietuvoje jaučia didelį išorinio finansavimo poreikį, tačiau gauti kreditą iš banko jiems – iššūkis. Beveik 40 proc. smulkių bendrovių (iki 10 darbuotojų), prašiusių paskolos, gavo neigiamą atsakymą iš banko, kai didelių įmonių prašymų buvo atmesta 15 proc. Tačiau 38 proc. įmonių poreikis gauti finansavimą, dažniausiai apyvartinėms lėšoms, niekur nedingsta.

Publikuota: 2014 gruodžio 17d. 15min.lt


Konstitucija – politikos produktas

Vienas žinomiausių konstitucinės teisės specialistų Europoje prof. Roberto Toniatti aktyviai domisi ir Lietuva. Spalį Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakultete lyginamosios konstitucinės teisės paskaitas dėstęs mokslininkas pripažino atvykęs ne tik mokyti kitų, bet ir pats sužinoti naujų dalykų. Su R. Toniatti kalbėjosi Rūta Martinkėnaitė ir Eglė Pačebutaitė.

Publikuota: 2014 lapkričio 10d. iq.lt


Neapykantos nusikaltimų kurstymo internete mažėja?

Pastaruosius dvejus metus neapykantos nusikaltimų Lietuvoje registruojama mažiau, daugiausia baudžiamųjų bylų dėl neapykantos skatinimo ir kurstymo yra tautybės ir seksualinės orientacijos pagrindu.

Publikuota: 2014 gruodžio 11d. 11:24 lrytas.lt


Švietimo ekspertė Gracienne Lauwers: modelis „Studijos-darbas-pensija“ nebegalioja

Antverpeno universiteto (Belgija) profesorė Gracienne Lauwers – viena iš Švietimo teisės asociacijos (ELA) lyderių, konsultuojanti UNESCO Teisės į mokslą padalinio vadovą švietimo teisės klausimais, taip pat dėstanti lyginamąją švietimo teisę įvairiuose pasaulio universitetuose. Šįkart Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Teisės fakultete viešnia skaitė teisinio argumentavimo (angl. Legal Reasoning) paskaitas.

Visą straipsnį galite rasti http://www.balsas.lt/naujiena/812315/svietimo-eksperte-gracienne-lauwers-modelis-studijos-darbas-pensija-nebegalioja

Publikuota: 2014 spalio 22d. 10:31 balsas.lt


Teismai.lt – VDU Teisės fakulteto dekanės prof.Julijos Kiršienės mintys apie visuomenės teisinį švietimą

„Lietuvos teisinė bazė susideda ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Europos Sąjungos teisės aktų, teismų praktikos. Teisės specialistai padeda susigaudyti toje didžiulėje ir nuolat kintančioje įstatymų bazėje. Juk netaisome patys dantų, skubame pas odontologą. Tas pats ir su teisininkais.“, – teigė prof.J.Kiršienė

Teismai.lt paskutinį numerį galite parsisiųsti iš čia: http://www.teismai.lt/dokumentai/teismai%20lt%20nr%203.pdf

Publikuota: 2014 spalio 2d. 10:48 facebook.com


Mokslas kuria pasaulį

Kas atvilioja garsius Mičigano universiteto profesorius, pasaulyje pripažintus teisininkus į Lietuvą ir kokių naudingų žinių jie suteikia ne tik Lietuvos teisininkų bendruomenei, bet ir verslui? Žinių radijas apie į VDU TF atvykstančius užsienio dėstytojus:http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2014/09/25/mokslas-kuria-pasauli/37033

Publikuota: 2014 rugsėjo 25d. 16:45 ziniuradijas.lt


Kas išauklės internautus: kiberpolicija ar teismai?

Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros lektorius Karolis Vinciūnas, kalbėdamas apie interneto vartojimo teisinius aspektus, pastebi: takoskyra tarp žodžio laisvės ir piktnaudžiavimo ja yra labai trapi. Antrojoje pokalbio dalyje (pirmoji – „Internetas – ne šiukšlių dėžė”) detaliau pasakojama apie interneto vartotojų ir portalų atsakomybę.

Publikuota: 2014 rugsėjo 24d. 21:04 kauno.diena.lt


M. Horbačauskas: geras vadovas yra panašesnis į trenerį nei į žaidėją

Marius Horbačauskas dalijasi įžvalgomis apie tai, koks, jo manymu, turėtų būti geras vadovas, kas motyvuoja jį patį bei kaip tvarkosi su darbe neišvengiamai persekiojančiu stresu.

Vytauto Didžiojo universiteto absolventas, „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas save apibūdina kaip vadovą „trenerį“. „Tam būtina turėti stiprią komandą, o turint – ne tik užsiimti darbų organizavimu ir kontrole, bet ir savo žmones motyvuoti. Paskutinė dalis, beje, dažnai užmirštama“, – teigia jis.

Publikuota: 2014 liepos 17d. 14:50 delfi.lt


Mis Lietuva Rūta Mazurevičiūtė užuot ilsėjusis pirmąjį vasaros mėnesį praleido „Summer Law School“ mokymuose

Tituluota gražuolė Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė griauna mitus apie „tuštutes“ gražuoles, kurios svajoja tik užsidėti „Mis Lietuva“ karūną ir daugiau nieko nebeveikti.

Publikuota: 2014 birželio 29d. 18:00 15min.lt

Advokatas A. Būdvytis: „Ten, kur dabar esu, važiavau ne greitkeliu, ėjau žvyrkeliu“

VDU absolventas Andrius Būdvytis pripažįsta, kad jo kelias į teisės pasaulį nebuvo lengvas, tačiau tai jį užgrūdino ir suteikė vertingų gyvenimo pamokų. Dabar A. Būdvytis vadovauja savo advokatų kontorai ir pats dėsto studentams teisės dalykus, o studijas vertina kaip trampliną, nuo ko kurio atsispyrus galima atlikti įspūdingą šuolį.
Publikuota: 2014 birželio 27d. 15:14 15min.lt

F. de Varennesas: Lietuvos lenkai nelygintini su Londono lietuviais interviu su pasaulinio garso žmogaus teisių profesoriumi

Ar dvigubos pilietybės problema susijusi su žmogaus teisėmis? Ar Vilniaus krašte pavadinimai ant pastatų turėtų būti rašomi lietuvių ir lenkų kalbomis? Apie tai savo pastebėjimais interviu dalinasi Lietuvoje besisvečiuojantis pasaulyje pripažintas profesorius žmogaus teisių srityje – Fernandas de Varennesas.

Publikuota: 2013 kovo 03d. 19:16 delfi.lt


Prof. V. Sutton: „Prarastą energetinę nepriklausomybę galima atkurti“

Energetikos srities klausimai šiuo metu Lietuvoje sulaukia itin daug dėmesio. Diskusijose dėl naujos atominės elektrinės netrūksta susidomėjimo, dažnai balansuojančio ant emocionalumo ir racionalumo ribos. Profesorė Victoria Sutton iš „Texas Tech“ universiteto, kurios tėvas kilęs iš Lietuvos, mielai sutiko pasidalinti savo įžvalgomis ir atsakyti į aktualiausius šios srities klausimus. Pašnekovės sąsajos su JAV bei kompetencija leidžia jai pateikti pakankamai neutralų ir tuo pačiu profesionalų požiūrį į daugelį energetikos srities problemų, kurios ypač svarbios Lietuvai.

Publikuota: 2012 birželio 05d. 14:40 lrytas.lt


Prof. Julija Kiršienė. Teisės studijas Lietuvoje gelbsti senos tradicijos Europoje ir JAV

Teisininkus rengiančios aukštosios mokyklos reikšmingai prisideda prie teisinės valstybės kūrimo – jose ne tik suteikiamos žinios ir gebėjimai, bet ir formuojamos būsimų teisėjų, pareigūnų, valstybės tarnautojų ir kitų Temidės tarnų nuostatos. Tačiau visuomenė šiuo metu į teisininkus žiūri nepalankiai, tad kyla klausimas, ar išsilavinimas, įgytas studijuojant teisę, įdiegia deramas šiuolaikiniam šios srities specialistui reikalingas nuostatas, žinias ir gebėjimus.

Neretai pasirinkusiems teisės studijas dėl itin siauro, formalistinio teisinio išsilavinimo suvokimo tenka nusivilti – jie pradeda studijuoti turėdami tam tikrus siekius ir idealus, tačiau aukštojoje mokykloje yra išmokomi manipuliuoti teisės normomis ir jų taikymu, kas suformuoja cinišką, nihilistinį požiūrį. Teisės studentų vertybinės nuostatos pasikeičia – noras būti naudingam visuomenei bei orientavimasis į asmeninį augimą pavirsta į siekį padaryti įspūdį, turėti prestižinę padėtį ir privilegijas.Publikuota: 2012 kovo 20d. bernardinai.lt

VDU studentė apdovanota vardine metine stipendija

Spalio 12 d., trečiadienį, Vytauto Didžiojo universiteto rektorato posėdžio metu VDU Teisės fakulteto 4 kurso studentei Vitai Paršaitytei už pažangumą ir socialinį aktyvumą įteikta vardinė metinė Advokatų profesinės bendrijos „Nordia Baublys & Partners“ įsteigta stipendija.

Jau antrus metus iš eilės VDU Teisės fakulteto studentams teikiamos „Nordia Baublys & Partners“ stipendijos – paskatinimas studentams gerai mokytis, būti aktyviais socialiniame gyvenime, prisidėti prie VDU Teisės fakulteto veiklos. „Nordia Baublys & Partners“ partneris, pirmosios VDU Teisės fakulteto laidos absolventas Evaldas Rapolas priminė, kad daug šios bendrijos Kauno skyriaus darbuotojų aukštąjį išsilavinimą įgijo būtent šiame universitete, taigi, jie remia savąjį Alma Mater. „Rėmėme neseniai universitete organizuotą teisininkų konferenciją, dėstėme čia paskaitas. Ketiname šį bendradarbiavimą…

Publikuota: 2011 spalio 13d. bernardinai.lt


VDU Teisės fakulteto studentei įteikta pirmoji vardinė metinė stipendija

Trečiadienį vykusio Vytauto Didžiojo universiteto rektorato posėdžio metu už pažangumą ir socialinį aktyvumą VDU Teisės fakulteto studentei Deimantei Chomičiūtei buvo įteikta pirmoji vardinė metinė Advokatų profesinės bendrijos „Nordia Baublys & Partners“ įsteigta stipendija.

Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto studentams stipendijos, įsteigtos ne universiteto, yra įteikiamos pirmą kartą. Anot „Nordia Baublys & Partners“ atstovų, Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakultetas taip pat yra pirmoji institucija, kurios studentams ši bendrija nusprendė steigti vardines stipendijas. „Jomis siekiame paskatinti studentus ne tik gerai mokytis, bet ir vykdyti socialinę veiklą – įnešti savo indėlį į VDU Teisės fakultetą. „Nordia Baublys & Partners“ Kauno kontoroje dirba daug VDU absolventų, taigi dėl institucijos, kuriai gali būti skiriamos vardinės stipendijos, diskusijų nekilo – veikti savo Alma Mater labui mums yra smagu“, – teigė pirmosios VDU Teisės fakulteto laidos absolventas, „Nordia Baublys & Partners“ partneris Evaldas Rapolas. Šį absolventų žingsnį..

Publikuota: 2011 sausio 12d. 14:34 15min.lt


Nemokamos teisės paskaitos mokiniams

Domėtis teise niekada ne per anksti – taip manantys Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Teisės katedros darbuotojai pristato naujovę. Ateinantį vasarį universitete vyks nemokami universitetiniai kursai moksleiviams, kurie ateityje žada studijuoti teisę.

Kursuose, į kuriuos registruotis reikėtų jau dabar, laukiami 10–12 klasių moksleiviai. Paskaitų ciklas startuos vasario 5-ąją ir tęsis iki gegužės 28-osios.

Pasak vieno iš kursų iniciatorių, VDU Teisės fakulteto prodekano Mindaugo Biliaus, teorinių paskaitų ciklas – teisės pradžiamokslis tiems moksleiviams, kurie nori papildyti savo žinias. Paskaitose moksleiviai bus supažindinti su pagrindinėmis teisės šakomis.

„Tiems, kurie galvoja, kad baigę mokyklą norėtų studijuoti teisę, kursai suteiks galimybę iš arti pažvelgti į teisės studijas ir į save kaip galimai būsimą teisininką“, – sakė M.Bilius.

Publikuota: 2010 gruodžio 15d. 09:08 15min.lt


Rugsėjį VDU studijas pradės beveik 1850 studentų

Rugpjūčio 12 dieną pasibaigus paskutiniajam bendrojo priėmimo etapui į Lietuvos aukštąsias mokyklas, Vytauto Didžiojo universitetas ruošiasi sutikti gausų pirmakursių būrį. Nors, palyginti su pernai metais, priimtų studentų mažiau, tačiau pagal santykinius dydžius šiais metais VDU užima antrąją vietą tarp Lietuvos universitetų. Rugsėjo mėnesį studijas čia pradės beveik 1850 pirmakursių.

„Įvertinus bendrą situaciją šalyje – plačiau atsivėrusias galimybes abiturientams rinktis studijas užsienio universitetuose, sumažėjusį valstybės finansuojamų vietų skaičių, – mūsų universitetas išlaikė savas pozicijas“, – priėmimo rezultatais džiaugėsi VDU Studijų rinkodaros tarnybos direktorė Miglė Šontaitė. Šiais metais sutartis su universitetu pasirašyti atvyko 759 pakviestieji studijuoti į valstybės finansuojamas vietas ir 1080 pakviestųjų studijuoti į mokamas vietas.

Publikuota: 2010 gruodžio 13d. 13:00 15min.lt


VDU pristato universitetinius teisės kursus moksleiviams

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) 2011 metų vasario mėnesį startuoja nemokami teisės fakulteto parengti universitetiniai kursai moksleiviams – „Teisė ir aš“, kurie yra skirti visiems besidomintiems teise ir teisės studijomis.

Visi 10–12 klasių moksleiviai maloniai kviečiami nuo 2011 m. vasario 5 iki gegužės 28 d. šeštadieniais nemokamai lankyti teisės pagrindų paskaitų ciklą, susidedantį iš 15 įvairių teisinių paskaitų.

Geriausi VDU Teisės fakulteto dėstytojai paskaitų metu supažindins su konstitucine, baudžiamąja, mokesčių, administracine teise ir procesu, baudžiamuoju procesu, civiline, šeimos, darbo ir tarptautine teise, aplinkos apsaugos bei žemės teise, Europos Sąjungos teisine sistema. Visiems moksleiviams bus suteikta galimybė naudotis visa naujausia teisine literatūra, leidžiančia dar labiau pagilinti ir užtvirtinti gautas žinias. Viso ciklo metu..

Publikuota: 2010 gruodžio 12d. 15:46 15min.lt


VDU teisės absolventams – diplomai iš JAV ambasadoriaus rankų

Birželio 23 dieną Vytauto Didžiojo universiteto diplomai įteikti Teisės fakulteto absolventams. Kartu su diplomais iš JAV ambasadoriaus John’o A. Cloud’o rankų jie gavo ir Mičigano universiteto transnacionalinės teisės sertifikatus.

Prieš įteikdamas sertifikatus, ambasadorius pažymėjo, kad šie diplomai – reikšmingesni nei įprasti, nes Mičigano universitetas – gerai žinomas pasaulyje ir itin aukštai reitinguojamas.

Remiantis 2001 metais tarp VDU ir Mičigano universiteto pasirašyta sutartimi, VDU Teisės fakulteto absolventams kartu su studijų baigimo diplomais kiekvienais metais įteikiami Mičigano universiteto transnacionalinės teisės sertifikatai, liudijantys VDU teisės programos kokybiškumą bei pripažinimą tarptautinėje erdvėje. Šiuo sertifikatu..

Publikuota: 2009 birželio 26d. 11:08 15min.lt


Vientisosios teisės studijos – jau ir Kaune

Vytauto Didžiojo universitetas – vienintelė aukštoji mokykla Kaune, kurioje siūloma vientisųjų teisės studijų programa, rašoma universiteto pranešime spaudai. Anksčiau ji buvo skirta baigusiems bakalauro studijas, tačiau nuo šiol bus priimami ir turintieji tik vidurinį išsilavinimą.

„Per penkerius studijų metus baigiama ir pirmoji, ir antroji studijų pakopos, kitaip tariant, iškart įgyjamas magistro laipsnis. Didelis dėmesys skiriamas ne vien nacionalinei, bet ir tarptautinei teisei“, – teigia VDU Teisės fakulteto dekanė doc. dr. Julija Kiršienė.

Kartu su studijų diplomu teisės studentai gali gauti ir Mičigano valstybinio universiteto (JAV) tarptautinės teisės sertifikatą. Šis dokumentas..

Publikuota: 2009 balandžio 02d. 10:51 delfi.lt


Stasys Šedbaras: „Čia sklando vakarietiška laisvo universiteto dvasia…“

Jūsų dėmesiui INFOLEX.lt parengtas pokalbis su VDU Teisės instituto direktoriumi Stasiu Šedbaru.

Ar seniai aktyviai dalyvaujate Vytauto Didžiojo universiteto Teisės instituto (VDU TI) valdyme/administravime? Kada tapote direktoriumi?

Direktoriaus pareigas einu metus, tačiau su VDU TI teko susidurti jau anksčiau. Ir prieš tai domėjausi Instituto veikla, daugiausia kaip Teisininkų draugijos atstovas. Bandėme užmegzti ryšius su tuometiniais Instituto vadovais, ypatingai su p. T. Klimu. Užpernai buvo surengta Teisininkų draugijos tarptautinė konferencija, į kurią pagaliau pavyko sutraukti ir teisininkus rengiančių aukštųjų mokyklų vadovus, bet tvirtų santykių nepavyko užmegzti. Sakyčiau, kad pačiame universitete Institutas buvo atsiribojęs nuo kitų padalinių, o jo vadovas turėjo amerikietišką aukštosios mokyklos viziją ir kai kuriuos studijų Lietuvoje dalykus vertino skeptiškai. Noriu pabrėžti, kad gyvename Lietuvos teisinėje erdvėje, kuri atitinka Lisabonos kriterijus, europinę-kontinentinę tradiciją, taigi privalome įgyvendinti studijas reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus. Man atėjus, to darbo ir teko aktyviai ..

Publikuota: 2007 rugsėjo 18d. bernardinai.lt


Įkurta VDU Teisės instituto Alumni draugija

Kovo mėnesį dešimties absolventų iniciatyva buvo įsteigta Vytauto Didžiojo universiteto Teisės instituto (VDU TI) Alumni draugija. VDU TI Alumni draugijos steigiamajame susirinkime prezidentu išrinktas Paulius Astromskis sakė, jog pagrindinis šios organizacijos tikslas bus palaikyti glaudžius VDU TI absolventų tarpusavio ryšius ir jų ryšius su Alma Mater.P. Astromskis tikino, jog tik vieninga VDU TI absolventų draugija gali efektyviai prisidėti prie studijų tobulinimo ir plėtros bei vykdyti švietėjiškus, profesinių gebėjimų tobulinimo, mokslo projektus. Anot draugijos valdybos narės Ritos Karalienės, šiuo metu kuriama VDU TI absolventų duomenų bazė. Ateityje planuojama..

Publikuota: 2007 kovo 27d. 10:06 delfi.lt