VDU TF trečiakursio įspūdžiai iš Erasmus+ studijų mainų programos Trento universitete Italijoje

VDU teisės fakulteto trečiakursis Mindaugas Antanaitis dalinasi mainų programos patirtimi: „Mūsų patirtis su Erasmus+ programa Italijoje, Trento mieste, buvo neįkainojama. Mes, trys teisės studijų draugai, turėjome unikalią galimybę ne tik gilinti savo žinias universiteto auditorijose, bet ir gyventi viename nuostabiausių Europos kampelių – Alpėse. Čia, tarp snieguotų kalnų viršūnių ir žaliuojančių slėnių, kasdien mūsų laukė nauji nuotykiai ir atradimai.

Gyvenome jaukiame, gamtos apsuptyje esančiame būste, kurio langai atsiveria į kvapą gniaužiančius kalnų vaizdus. Kiekvienas rytas čia prasidėdavo nuostabiu saulėtekio stebėjimu, o vakarai užbaigdavo dieną su ramybe, kurią galima rasti tik tokioje vietoje.

Be studijų, daug laiko skyrėme kelionėms po Italiją. Aplankėme keletą šalies miestų, kurių kiekvienas pasižymėjo savo unikalia istorija, architektūra ir kultūra. Venecija su jos kanalais ir gondolomis, istorija alsuojanti Roma, mados sostinė Milanas – kiekvienas miestas paliko neišdildomą įspūdį.

Tačiau ne tik didieji miestai traukė mūsų dėmesį. Trento regionas pasižymi nepaprastu gamtos grožiu – čia esantys ežerai, upės ir kalnai suteikė puikių galimybių aktyviam laisvalaikiui. Nuo žygių kalnų takais iki plaukiojimo ežeruose – mūsų dienos buvo pilnos veiklos ir naujų potyrių.

Studijos Trento universitete taip pat buvo įdomios ir iššūkių kupinos. Teisės mokslas Italijoje skiriasi nuo to, prie ko buvome pratę savo šalyje, todėl kiekviena paskaita buvo ne tik mokymosi, bet ir savęs tobulinimo galimybė. Dėstytojai ir bendramoksliai buvo labai draugiški ir atviri, o tarptautinė studentų bendruomenė leido susipažinti su įvairių šalių kultūromis ir papročiais.

Ši patirtis mums suteikė ne tik akademinių žinių, bet ir gyvenimiškų įgūdžių, naujų draugų ir atsiminimų, kurie liks su mumis visą gyvenimą. Erasmus+ programa mums atvėrė duris į naują pasaulį, ir mes esame dėkingi už kiekvieną praleistą akimirką Italijoje, ypač Trente, kur mūsų laukė nuotykiai tarp Alpių kalnų.”