VDU TF studentai dalyvavo Vašingtone vykusiame Philip C. Jessup teisminės inscenizacijos konkurse

Balandžio 8-15 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto “Jessup” komanda (dalyviai Ieva Sinevičiūtė, Greta Jakimavičiūtė, Giedrius Banevičius, Rugilė Rimšaitė, ir treneriai Andrius Martovičius ir Aurimas Kavaliauskas) dalyvavo Vašingtone vykusiame Philip C. Jessup teisminės inscenizacijos konkurse tarptautinės viešosios teisės tema. Itin turiningo konkurso metu  fakulteto komanda rungėsi prieš komandas iš Etiopijos (Addis Ababa University), Kanados (Dalhousie University), Suomijos (University of Helsinki) ir Kinijos (South China University of Technology).

Rugsėjo mėnesį išleistoje konkurso bylos fabuloje, kuria rėmėsi visos komandos, buvo iškelti 4 probleminiai klausimai: mirtinos atakos (ne) okupuotoje teritorijoje, elgesys su karo belaisviais, vienpusių sankcijų legitimumas ir pavojingų atliekų transportavimas į kitą valstybę. Konkurso dalyviai iki šių metų sausio vidurio turėjo pateikti rašto dalis, o vėliau – ruoštis žodinei konkurso daliai Vašingtone.

Pirmoji konkurso diena Vašingtone prasidėjo atidaromuoju raundu prieš etiopiečius iš Addis Ababa universiteto, kuriame TF komanda gynė atsakovo pusę. Jau kitą dieną kaip ieškovai VDU TF komanda rungėsi prieš Dalhousie universitetą iš Kanados, o paskutinė preliminarių raundų diena buvo vainikuota raundais prieš ieškovus iš Helsinkio universiteto ir atsakovus iš Pietų Kinijos technologijų universiteto.

Pasiekusi 2 pergales iš 4 galimų, Teisės fakulteto komanda užėmė 85-ąją vietą tarp 135 konkurse dalyvavusių komandų iš daugiau nei 80 šalių.

Konkurso metu vyko ir kiti užsiėmimai – viešos diskusijos tarptautinės teisės tema įvairiausiomis tarptautinės teisės temomis, taip pat vyko ir viešas pokalbis su šių metų “Jessup” problemos autoriais, kuriame visi dalyviai galėjo susipažinti su jos kūrėjų motyvais pasirenkant būtent jau minėtus 4 probleminius aspektus. Konkurso metu dalyviai buvo kviečiami į įvairias ceremonijas ir vakarėlius, kuriuose buvo galima susipažinti ir su kitomis komandomis.

Už paramą VDU TF “Jessup” komandai dėkojame Lithuanian-American Bar Association (LABAS), Lietuvos advokatūrai, Notarų rūmams, advokatų kontorai “Magnusson”, APB “Newton Law”.