VDU TF absolventės įspūdžiai iš stažuotės ES Teisingumo Teisme

VDU teisės fakulteto absolventė Emilija Liubinaitė stažuotei Europos Sąjungos Teisingumo Teisme einant į pabaigą, dalinasi patirtais įspūdžiais:

„Ką man davė 5 mėn. stažuotė Europos Sąjungos Teisingumo Teisme? Tiek daug ir tik paskanavimui..! Iš arti susipažinau su Europos Sąjunga. Ne tik teismu ir jo savitos sistemos subtilybėmis, bet ir kitomis institucijomis: stažuotojams buvo organizuojami apsilankymai Liuksemburge esančiuose Parlamente, Europos Komisijoje, Audito Rūmuose, Investicijų banke. ES tapo ne tik reikiama paskaitose iškalti teismų praktika, pikta žemvalde, kuri visiems iš aukštai aiškina, kaip elgtis, ar mamyte, pas kurią tektų bėgti, jeigu mane nuskriaustų Lietuva. Ne, visai ne tai. Europos Sąjunga tapau aš! Tiksliau, tapau labiau, nes juk visi esame Europos Sąjungos piliečiai.

Taip pat susipažinau su daugybe draugiškų žmonių iš įvairių šalių; pagyvenau kultūrų ir kalbų „mikse“. Tiesa, nemeluosiu, sužinojau ir trūkumus, kurių kaip ir kiekvienas darbdavys ir kiekviena valstybė turi ESTT ir Liuksemburgas (bet šitų sakyti negaliu, teks įspūdį susidaryti patiems J). Vis dėlto, svarbiausia, kad dar labiau praplėčiau savo teisinių profesijų akiratį, pasisėmiau profesinių žinių ir atradau dar nepažintą kruopelytę savęs!

Mielas studente, visada turėsi progą nevažiuoti, todėl šįkart išnaudok progą veikti!”

Apie galimybę atlikti stažuotę Teisingumo Teisme pasakoja ten dirbanti teisininkė – lingvistė Jolita Vanglovskaja:

„Kiekvienais metais lietuvių teisinio vertimo raštu skyrius Teisingumo Teisme priima po du stažuotojus teisininkus iš Lietuvos.  Stažuotės pradžios momentu stažuotojas jau turi turėti teisės studijų baigimo diplomą, mokėti užsienio kalbų, idealu, jei moka prancūzų kalbą, kuri yra Teisingumo Teismo darbo kalba. Mūsų skyriui stažuotojai yra parama atliekant iš pradžių nesudėtingus, palaipsniui vis sudėtingesnius darbus. Dažnai po stažuotės užsimezga tolimesnis bendradarbiavimas, kuo mes labai džiaugiames. Stažuotojams laikas, praleistas Teisingumo Teisme, taip pat labai naudingas tiek profesiniu, tiek socialiniu aspektu, jie įgyja neįkainojamos patirties tarptautinėje institucijoje. Šį pusmetį mums ypač pasisekė. Stažuotis atvyko Emilija Liubinaitė, 2019 m. VDU TF absolventė. Labai džiaugiuos, kad mano Alma mater ruošia profesionalius, plataus akiračio, mąstančius teisės specialistus, įvaldžiusius užsienio kalbas.”