VDU Teisės fakultetas kartu su Kauno savivaldybe įkūrė Teisės kliniką

 

Nuo šiol smulkaus ir vidutinio verslo, nevyriausybinių ir kitų ne pelno siekiančių organizacijų atstovai teisiniais klausimais konsultacijas galės gauti nemokamai. Kauno miesto savivaldybė kartu su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) įkūrė Teisės kliniką, kuri pirmųjų klientų laukia nuo vasario 6 dienos. 

Teisės klinikoje konsultacijas teiks gabiausi VDU Teisės fakulteto studentai, kuriems bus suteikta galimybė prisiliesti prie būsimo darbo tiesiogiai bendraujant su žmonėmis, jiems padedant spręsti įvairius klausimus.

„Konsultacijos vyks teisiniais klausimais, susijusiais su verslo vykdymu ir reglamentavimu. Verslo žmonės, taip pat įvairių nevyriausybinių organizacijų ir kitų pelno nesiekiančių juridinių asmenų atstovai, įvairios viešosios įstaigos, daugiabučių namų bendrijos, įvairios asociacijos galės gauti nemokamą teisinę pagalbą“, – teigė Kauno savivaldybės Teisės ir konsultavimo skyriaus vedėja Rūta Šimkaitytė – Kudarauskė.

Anot VDU Teisės fakulteto docento Alberto Milinio, Kaune juridinės konsultacijos ar advokatų kontoros paslaugos dažniausiai mokamos. Tuo tarpu Teisės fakulteto studentai, kartu su jais prižiūrinčiais profesionaliais dėstytojais, tai darys nemokamai.

„Teisininkų ar psichologų klinikos pasaulyje – įprastas reiškinys. Tai vienas iš retų atvejų, kuomet naudą gauna visi. Pavyzdžiui, universiteto studentai įgyja realią praktiką, susiduria su bylomis, klausimais, padeda juos žmonėms išspręsti. Kadangi tai neatlygintas darbas, tai didelė nauda ir klientams, ypatingai smulkaus ar vidutinio verslo atstovams, kurie galės pasinaudoti šiomis paslaugomis nemokamai“, – kalbėjo VDU rektorius Juozas Augutis.

Į nemokamas konsultacijas galima  registruotis telefonu (8-37) 751 045 arba el. paštu. dek@tf.vdu.ltKonsultacijos vyks nuo vasario 6 dienos Kauno miesto savivaldybės patalpose (Laisvės al. 96, 108 kabinetas), pirmadieniais nuo 9 iki 12 val. Pageidaujantys konsultacijos taip pat gali kreiptis į VDU Teisės fakulteto specialistus (Jonavos g. 66, 113 kab., 1 aukštas).