VDU pasirašė sutartį su „Milinis ir partneriai“

Sausio 21 d. VDU rektorate Vytauto Didžiojo universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su advokatų kontora „Milinis ir partneriai“. Sutartį pasirašė VDU rektorius prof. Juozas Augutis ir „Milinis ir partneriai“ seniūnas, advokatas, VDU lektorius dr. Albertas Milinis.

Sutartimi abi šalys sieks įvairiapusio bendradarbiavimo teisiniais, švietimo, akademiniais ir kitais klausimais – organizuojant bendrus renginius, suteikiant galimybę VDU Teisės fakulteto studentams atlikti praktiką bei susipažinti su advokato darbo specifika ir t. t.

„Turiu nemažą teisinio darbo patirtį ir norėčiau perduoti jaunimui savo sukauptas žinias, kad jis įgytų ir praktikos, galėtų susipažinti su advokatūros, teismų, prokuratūros darbu – norėtume paruošti kuo geresnį teisininką Lietuvai“, – paaiškino dr. Albertas Milinis, ne tik vadovaujantis advokatų kontorai, bet ir dėstantis VDU Teisės fakulteto studentams.

Pasak VDU rektoriaus prof. Juozo Augučio, toks bendradarbiavimas universitetui yra itin naudingas siekiant priartinti studentus prie realios darbo praktikos. „Yra truputį tiesos kritikoje, kad studentai yra atitrūkę nuo praktikos. Jūsų bendradarbiavimo dėka, Teisės fakultetas yra vienas geriausiai prisitaikiusių prie šios situacijos. Tikiuosi, kad ir pats VDU studijų principas įnešė naujų pokyčių į visos Lietuvos teisės studijas. Ir garsiausiose pasaulio mokyklose, svarbu ne tik žinios, bet ir pažintys, bendravimas su praktikais“, – pabrėžė rektorius.

„Aš studentų praktiką pas mus vadinu Teisės klinika – jos pabaigoje VDU studentai dalyvauja inscenizuotame teismo procese, jiems tai labai įdomu. Tai dvejopa nauda ir studentams, ir fakultetui. VDU teisės studijos yra labai arti praktikos ir tuo patenkinti universiteto absolventai, dirbantys mano kontoroje. Jie labai gerai atsiliepia apie savo studijas ir atliktą praktiką“, – tikino dr. A. Milinis.