Teisės fakulteto studentės Marijos Aleksandros Ražanskaitės įspūdžiai iš Erasmus + studijų programos

Barselonos universitete (Ispanijoje) 2022 m. pavasario semestrą pagal Erasmus + studijų programą praleidusi Teisės ir finansų studijų programos studentė Marija Aleksandra Ražanskaitė dalinasi studijų užsienyje įspūdžiais:

„Labai džiaugiuosi kad pasinaudojau Erasmus+ studijų programos suteikta galimybe ir pavasario semestrui išvykau studijuoti į Barselonos universitetą. Prisiminus šiame mieste praleistą laiką apima labai šilti prisiminimai. Visuomet turėjau svajonę pagyventi užsienyje, o mane ypač traukė pietų Europos šalys, dėl savo klimato ir kultūros. Barselona puikus miestas studentams, jie čia suvažiuoja iš viso pasaulio, todėl čia gausu studentų organizacijų, kurios organizuoja įvairius renginius, dienos trukmės keliones į aplinkinius miestus ir lankytinas vietas, padeda ir geriau susipažinti su pačiu miestu.

Aš Barselonos Universitete studijavau Teisę. Pats universitetas lyginant su VDU yra ženkliai didesnis, todėl ir studentų yra tikrai daug. Nepaisant to, paskaitos dažniausiai vyksta mažesnėmis nei VDU grupėmis, nuo 20 iki 30 žmonių. Man visos paskaitos vyko anglų kalba, todėl vietinių studentų sutikau mažai, dėstytojai  buvo ispanai arba katalonai, bet neretai paskaitas dėstė ir kviestiniai svečiai iš kitų šalių.

Šios studijos tai puiki patirtis, kuri man padėjo patobulinti anglų kalbos žinias, praplėsti akiratį, susipažinti su įvairiais, įdomiais žmonėmis iš įvairių šalių, susirasti naujų draugų, keliauti ir pažinti Ispaniją.

Manau, kad po šių studijų Barselonoje tapau stipresnė ir savarankiškesnė asmenybė. Labai rekomenduoju visiems studentams pasinaudoti Erasmus+ programa, pagyventi kitoje šalyje, pažinti naujus dalykus, nes tai gali būti geriausias laikas Jūsų studijų metais.”