Sujudimas 17-oje teismų: studentai vertins teisėjų darbą

12193692_10156265626225457_6057564554894991900_n[1]Kokia yra teisėjo profesija, kaip atrodo įprasta teisėjo darbo diena? Su kokiais iššūkiais teisėjas susiduria? Jau antrus metus gabiausi teisės studentai atsakymų į šiuos klausimus ieškos dalyvaudami projekte „Diena su teisėju“. Šiemet prie projekto prisijungus trims šalies universitetams, 30 atrinktų teisės studentų visą lapkričio mėnesį lankysis ir žinių semsis iš 17-oje šalies teismų dirbančių teisėjų bei teismų pirmininkų.

 

Pasak projektą inicijavusios Nacionalinės teismų administracijos direktorės Redos Molienės, pernai startavęs projektas su kaupu pateisino tiek dalyvių, tiek pačių teisėjų lūkesčius: „Smagu matyti jaunus, motyvuotus ir gabius žmones teismuose. Tikiu, jog jiems suteikta galimybė savo akimis pamatyti, ką teisėjui reiškia priimti sprendimus, lemiančius žmonių likimus, padės suvokti tikrąją teisėjo profesijos svarbą, įvertinti jų nešamą atsakomybę, o tai būsimiesiems teisininkams tikrai svarbu“.

 

Į susitikimus su šalies teisėjais visą lapkritį vyks Vilniaus, Vytauto Didžiojo, bei Mykolo Romerio universitetų teisės studentai, kurie patys galėjo rinktis juos dominančius teismus ir teisės kryptį. Studentai stebės teisėjo darbo dieną nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro: kartu dalyvaus teismo posėdžiuose, diskutuos rūpimais klausimais, susipažins su teismo veikla,  praktikos ir karjeros galimybėmis teisme.

 

„Teisėjui, veikiamam įvairių išorinių veiksnių – žiniasklaidos, visuomenės diskusijų – yra itin sunku išlikti nešališkam ir teisingam, priimant kuo objektyvesnį sprendimą. Todėl teisėjas negali būti lengvai palaužiamas, turi turėti tvirtą vertybinį pamatą ir teisingumo jausmą, kurį turi tikrai ne kiekvienas. Būtent su tokiu teisėju, turinčiu stiprų vertybinį stuburą, šio projekto metu ir norėtume susipažinti“, – apie savo norą dieną praleisti su teisėju pasakoja projekte dalyvauti atrinktos studentės.

 

Gruodžio 10 d. Lietuvos teismų įsteigimo dienos proga vyks finalinis projekto „Diena su teisėju“ renginys, kurio metu atrinkti projekto dalyviai pademonstruos savo pristatymus apie „Dieną su teisėju“, parodydami, koks teisėjas, jų akimis, yra šiandien. Vyks diskusija „Inovacijos teisme: teisėjas vakar ir šiandien“, kurios metu žinomi teismų, akademinės bendruomenės atstovai bei verslininkai diskutuos apie teismų žengimą inovacijų keliu ir tai, ką šiandien privalo išmanyti kiekvienas teisėjas, kokie šiandien yra teisėjo darbo įrankiai ir kaip jie keitėsi per paskutinius 5-erius metus.