Prisijunk prie aukštųjų mokyklų iššūkio ir žingsniuok už VDU!
Vytauto Didžiojo universitetas nuo rugsėjo 16 dienos jungiasi prie #walk15 aukštųjų mokyklų iššūkio, kurio esmė – atstovauti savo aukštosios mokyklos bendruomenę žingsniais, taip kartu puoselėjant sąmoningesnius kasdieninius judumo įpročius. Automobilius iškeisdami į žingsnius, rūpinamės ne tik savo fizine bei emocine sveikata, bet ir reikšmingai prisidedame prie švaresnio oro, žalesnio miesto ir geresnės gyvenimo kokybės puoselėjimo.
VDU Sporto centro trenerė, doc. dr. Asta Mockienė pasakoja, jog nepaisant paprastumo, ėjimas yra puiki treniruotė visam mūsų kūnui. Dėl reguliaraus ėjimo poveikio stiprėja širdies ir kraujagyslių sistema, stiprėja raumenys, kaulai, gerėja psichoemocinė sveikata, mažėja rizika sirgti lėtinėmis ligomis – hipertenzija, II tipo cukriniu diabetu, nutukimu.
Aukštųjų mokyklų ėjimo iššūkis vyks iki 2022 m. lapkričio 16 d., tad kviečiame visą VDU bendruomenę, t. y. studentus, dėstytojus, administracijos darbuotojus, absolventus jungtis prie iššūkio, atliekant šiuos žingsnius:
- parsisiųskite telefone programėlę #walk15;
- spauskite taurės ikonėlę ekrano apačioje ir pasirinkite mygtuką „Nauji iššūkiai“;
- spustelėkite ant mygtuko „Aukštųjų mokyklų iššūkis“ ir tuščiame laukelyje įveskite savo aukštosios mokyklos pavadinimą;
- kasdien rinkite žingsnius už VDU.
Prisijungus pasekti jūsų pavyzdžiu kvieskite ir kitus! Individualus iššūkio tikslas kiekvienam ėjikui – 400 000 žingsnių. Pasiekus tikslą, jus automatiškai pasieks virtualus diplomas, o iššūkio pabaigoje trijų aktyviausių šalies aukštųjų mokyklų lauks specialūs apdovanojimai.
Kurkime žalesnę Lietuvą kartu!
Plačiau: https://walk15.lt
Trumpai apie ėjimo naudą žmogui
Mokslininkai nustatė, kad tiriamųjų, kurie kasdien nužingsniuodavo 15 tūkst. žingsnių, sveikumo rodikliai (KMI, cholesterolio kiekis, kraujospūdis, cukraus kiekis kraujyje), buvo ženkliai geresni, nei tų tiriamųjų, kurie nueidavo 10 tūkst. žingsnių (apie 8 km.).
Neturintys galimybių skirti tiek laiko fizinei veiklai, mokslininkai siūlo didinti ėjimo greitį – norint, kad ėjimas darytų poveikį organizmo struktūrai ir funkcijai, reikia žingsniuoti 4-5 km per valandą greičiu. Tyrėjai taip pat siūlo išbandyti intervalinį ėjimą, kuomet yra kaitaliojamas ėjimo greitis: vieną ar dvi minutes eiti vidutiniu greičiu, po to vieną minutę eiti sparčiau.