Įteikti diplomai mokiniams

Gegužės 14 dieną VDU Teisės fakultete diplomų įteikimu pasibaigė visą semestrą trukę Teisės pagrindų kursai mokiniams. Jau kelerius metus iš eilės VDU Teisės fakulteto, Lietuvos teisininkų draugijos Kauno skyriaus ir Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus iniciatyva, kiekvieną pavasarį vykstantys kursai sutraukia 10 – 12 klasių mokinius ne tik iš Kauno, bet ir kitų Lietuvos regionų.

Vykdomų kursų dėka mokiniai turi galimybę susipažinti su visomis pagrindinėmis teisės šakomis ir teisės sistema, naudotis VDU Teisės fakulteto skaitykloje sukaupta naujausia teisine literatūra, klausytis VDU dėstytojų ir Lietuvos teisininkų draugijos Kauno skyriaus narių dėstomų paskaitų.

Vykdomo projekto metu mokiniams buvo priskirtos studento pareigos ir jie turėjo uoliai ruoštis paskaitoms, rengti namų darbą, išlaikyti kolokviumą, o pasibaigus paskaitų ciklui įveikti egzaminą. Kursus baigusiems dalyviams buvo išduotas pažymėjimas, ne tik patvirtinantis įgytas žinias, tačiau tuo pačiu suteikiantis galimybę įstojus į VDU užsiskaityti išklausytą dalyką.

Diplomų įteikimo proga mokinius pasveikinti atvykęs VDU Teisės fakulteto dekanas doc.Tomas Berkmanas džiaugėsi mokinių demonstruotais gebėjimais, dėkojo už susidomėjimą teisės studijomis.

Lietuvos teisininkų draugijos garbės narė, Trečiojo amžiaus universiteto Kauno apskrities filialo Teisės fakulteto dekanė Birutė Štuikienė sveikindama mokinius linkėjo rinktis teisės studijas, dėl esančio didelio šių žinių poreikio įvairiose gyvenimo srityse, sekti savo pašaukimo nepaisant galimų kliūčių gyvenimo kelyje.

Advokatas, Lietuvos teisininkų draugijos Kauno skyriaus pirmininkas Vygaudas Molis pažymėjo, kad teisininko profesijai nėra amžiaus ribų ir kvietė mokinius prisijungti prie teisininkų bendruomenės, pažymėdamas, kad Lietuvoje visa dar jaučiamas gerų teisininkų poreikis.

Atsižvelgiant į susidomėjimą organizatoriai planuoja šį projektą vykdyti ir kitais metais.