Doktorantai kviečiami į konferenciją apie miestus

Kviečiame doktorantus registruotis, dalyvauti ir skaityti pranešimus konferencijoje „City – Liberty. Identity. Innovation“ („Miestas – laisvė, tapatybė, inovacijos“), kurią balandžio 24–28 d. Silezijos universitete Katovicuose (Lenkija) surengs „Transform4Europe“. Doktorantų registracija vyksta internetu iki kovo 13 d.

Miestas – vieta, kur gimsta demokratija, filosofija ir teisės institucijos. Jau daugybę šimtmečių miestas yra laisvės ir savivaldos sala, dialogų ir prekybos forumas, kur susitinka skirtingos kultūros. Tai yra universitetų tradicijos širdis, idėjų, inovacijų ir plėtros šaltinis. Nuo senovės Graikijos ir Romos iki feodalizmo eros laisvųjų miestų bei tautinių valstybių sostinių ir kosmopolitinių metropolių, miestai reikšmingai prisidėjo prie europietiškos tapatybės formavimo. Kas yra miestas ir kokį vaidmenį jis atlieka moderniame pasaulyje?

Skirtingų tautų ir disciplinų atstovai konferencijoje kviečiami pažvelgti į miesto fenomeną iš istorinės, sociologinės, politinės, urbanistinės, aplinkotyros, kultūrinės ir kitų perspektyvų. „Miestas“ renginyje reprezentuos bendrą platformą tarpdisciplininiams svarstymams apie miestus ir iššūkius, su kuriais jie susiduria ir dar susidurs XXI amžiuje.

Pagrindinės konferencijos mokslinės sritys:

  • Istorija ir filosofija
  • Teisė ir savivalda
  • Politikos ir socialiniai mokslai
  • Kultūra ir menas
  • Aplinka ir inovacijos

Kiekvienas „Transform4Europe“ universitetas deleguos po 7 doktorantus į konferenciją. VDU sudaryta ekspertų komisija atrinks septynis VDU doktorantus, kurie dalyvaus renginyje.

Doktorantai galės pasirinkti, kokiu patogiausiu būdu vykti į Lenkiją ir kur apsigyventi, tačiau atkreipiame dėmesį, kad kelionės išlaidoms skirta 380 eurų, o apgyvendinimo išlaidos negali viršyti 65 eurų už parą.

Daugiau informacijos

Doktorantų registracija