Interviu su VDU TF absolvente, Valstybinės vaiko teisų apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktore Odeta Tarvydiene

1471850_10153534828745457_1121443321_n[1]Koks Jūsų gyvenimo motto, arba tiesiog posakis, kuris atspindėtų Jūsų požiūrį į gyvenimą?

Jei nežinai, kur eiti – jokie vėjai nepalankūs.

Ką Jums asmeniškai reiškia dirbti Valstybinės vaiko teisų apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktore?

Pirmiausia tai yra darbas, kurį aš labai myliu. Šioje tarnyboje aš pradėjau dirbti nuo jos įkūrimo dienos. Kasmet Tarnybos funkcijos plėtėsi, augo komanda, o kartu su Tarnyba augo ir mano pačios kompetencija, įgūdžiai. Teko ir tenka rengti naujus teisės aktus, formuoti praktiką. Tad tai be galo įdomus, kompetencijos, atsakomybės ir kūrybos reikalaujantis darbas. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi Tarnybos komanda, kuri pasižymi kaip ambicingas, kompetentingas, kūrybingas kolektyvas. Dirbant šį darbą tenka daug keliauti, sutikti įvairių žmonių, kurių patirtį ir neįkainojamas žinias galiu panaudoti Tarnybos veikloje. Bet turbūt vienas iš didžiausių paskatinimas darbe yra žinojimas, kad tarnybos veikla, bent truputį gali prisidėti prie gražesnio pasaulio vaikams.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte?

Iššūkių buvo įvairių. Kaip jaunai specialistei pradžioje buvo sudėtinga įrodyti, kad žinau, o jei nežinau – galiu sužinoti, kad galiu padaryti. Esu dėkinga tuometiniams vadovams, kad surizikavo, pasitikėjo ir leido daryti.

Kaip žmogui, nuolat darbe susiduriančiam su smurto prieš vaikus atvejais, sunku tai matyt. Ypač sunku, kai ne viskas nuo mūsų priklauso, ne viską galime pakeisti. Nėra bjauresnio jausmo, kaip atsidurti akligatvyje.

Kokie Jūsų tikslai dabar?

Matau dar daug galimybių, kur būtų galima tobulinti sritį, kurioje dirbu. Vienas iš tikslų – prisidėti prie šeimos mediacijos skatinimo ir populiarinimo Lietuvoje. Skyrybų proceso metu vaikui yra reikalingi tarpusavyje bendraujantys, o ne nuolat kariaujantys tėvai.

Ką patartumėte studijuojantiems VDU būsimiems teisininkams?

Ieškokite savęs, ieškokite srities, kurioje būtų įdomu dirbti, kurioje galite save realizuoti ir kryptingai link to eikite. Nebijokite iššūkių, nebijokite kristi, nes tai tik dar viena pamoka.

Kas yra Jūsų gyvenimo herojai, kitaip tariant, žmogus (žmonės) kuriais žavitės, jais sekate?

Labiausia žavi žmonės, kurie gerus, gražius darbus daro tyliai. Tenka ne viena tokį pažinti, bet plačiajai visuomenei jie nėra žinomi.

Kas jums labiausiai įsiminė iš studijų VDU, įtakojo Jus kaip asmenybę?

Studijas VDU prisimenu kaip vieną šauniausių gyvenimo tarpsnių. Labai įdomi asmenybė buvo tuometinis dekanas T. Klimas. Įvairius jausmus jis tuo metu kėlė – ir nepasitenkinimą, ir pagarbą. Buvo daug įdomių dėstytojų. Visada prisiminsiu mistiškas G. Beresnevičiaus paskaitas. Daug žinių gavau iš JAV atvykstančių dėstytojų. Kai kurie iš jų padarė įtaką ir dabartinio mano darbo pasirinkimui.

Odeta Tarvydienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė gimė Alytuje, kur baigė Alytaus 11-ąją vidurinę mokyklą. 1993–1997 m. studijavo Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultete. 1997–2000 m. studijavo Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakultete. 2008 m. vasario mėn. baigė tarptautinės šeimos mediacijos, įgyvendinant 1980 m. Hagos konvenciją dėl tarptautinio vaikų grobimo civilinių aspektų, kursus Majamio (JAV) universiteto Teisės mokykloje. 2000–2002 m. dirbo Įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotoja. 2002–2005 m. dirbo Įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktore. Nuo 2005 m. – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė. Nuo 2008 m. įrašyta į teismo mediatorių sąrašą. Dalyvauja kaip ekspertė įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuos projektuose, susijusiuose su vaiko teisių apsauga ir įvaikinimo procedūrų tobulinimu.

(nuotrauka – 15min.lt)