VDU Teisės fakulteto vizituojanti dėstytoja dr. Jurgita Malinauskaitė: „VDU stiprybė – gebėjimas pritraukti dėstytojus iš užsienio“

Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto vizituojanti dėstytoja dr. Jurgita Malinauskaitė teigia, kad teisės studijos – universalios ir nereikėtų galvoti, kad teisės studijas baigęs studentas gali dirbti tik advokatu ar teisininku.

„Teisininko profesija yra universali. JAV daugelis pirmiausia baigia įvairias kitų sričių studijas ir tik tuomet renkasi studijuoti teisę, kadangi supranta, jog teisinių žinių gali prireikti ne tik dirbant teisinį. Esu įsitikinusi, kad teisininko specialybė yra labai perspektyvi visose šalyse. Ir nesvarbu, ar Jūs būsite advokatu, ar verslininku, kiekvienam naudinga suprasti, kokias teises ir pareigas turime bei kaip veikia valstybės teisinė sistema“, – teigia J. Malinauskaitė.

Šiuo metu Jurgita Malinauskaitė dirba Brunel universitete Didžiojoje Britanijoje bei kartą per metus atvyksta į Lietuvą skaityti paskaitų VDU Teisės fakulteto studentams. Čia ji vasaros semestro metu dėsto Europos Sąjungos konkurencinę teisę.

Kodėl VDU?

Malinauskaitė sako, kad 1998 – aisiais metais ji pasirinko studijas VDU Teisės fakultete, kadangi šio fakulteto išskirtinis bruožas visuomet buvo sugebėjimas pritraukti aukšto lygio dėstytojus iš įvairių užsienio valstybių.

„1998 – aisiais metais VDU pradėjau verslo studijas, o 2001 nusprendžiau įstoti ir į VDU Teisės fakultetą. Mane šis fakultetas traukė todėl, kad čia dėstė daug dėstytojų, atvykstančių iš įvairių užsienio universitetų. Tai, kad jie dėsto anglų kalba, turi kitokį, savitą dėstymo stilių bei dėstymo metodus, yra išskirtiniai savo srities ekspertai yra neįkainojama patirtis, kurios negausi iš jokių vadovėlių“, – sakė J. Malinauskaitė.

Baigusi studijas Kaune, Jurgita tęsė doktorantūros studijas Westminsterio universitete Didžiojoje Britanijoje, kur įgijo mokslų daktarės laipsnį. VDU TF vizituojanti dėstytoja priduria, kad Anglijoje jau mokyklose vaikai yra mokomi teisės. Jos nuomone, tokia praktika galėtų būti taikoma ir Lietuvoje.

„Anglijoje mokyklose yra dėstomi teisės pagrindai. Manau, kad ir Lietuvoje mokyklose galėtų būti mokoma pavyzdžiui, Konstitucinės teisės pagrindų, kad vaikai suprastų, kaip veikia valstybės politinė sistema. Mano nuomone, tai tikrai būtų labai naudinga. Nebūtina versti mokinių gilintis į specifines teisės sritis, bet bendras supratimas bei pagrindinių teisinių žinių įgyjimas būtų išskirtinai naudingas“, – sako J. Malinauskaitė.