Interviu su VDU TF absolvente Giedre Kačinskiene
Koks Jūsų gyvenimo motto arba tiesiog posakis, kuris atspindėtų Jūsų požiūrį į gyvenimą?
Kaip ir neturiu gyvenimo šūkio, tačiau žinau, kad jeigu labai nori, dėk maksimalias pastangas, reikalauk iš savęs daugiau ir pasieksi tikslų, net jeigu jie dabar atrodo „kosminiai“.
Ką Jums asmeniškai reiškia Jūsų karjera?
Apie karjerą kaip apie siekiamybę negalvojau ir tik perskaičiusi klausimą susimąsčiau. Vis dėlto man svarbiau savo užsibrėžtų tikslų pasiekimas, kuriuos matuoju ne pareigų pavadinimu, o konkrečiais rezultatais, konkrečia veikla, darbo procesu, kuriama pridėtine verte. Kai mėgaujiesi tuo, ką darai, tobulėji ir sieki padaryti bei sužinoti vis daugiau – karjera neišvengiamai atseka iš paskos. Tačiau karjera nėra visiškai nesvarbu, tikrai malonu kai suvoki, jog pastangos ir darbas yra įvertinami.
Ar sunkiai siekėte karjeros tikslų? Su kokiais iššūkiais susidūrėte?
Na, iš aplinkinių reakcijų bei komentarų buvo aišku, kad dirbu ir mokausi daugiau, negu draugai ar pažįstami. Neslėpsiu, kartais būdavau tikrai pervargusi, tačiau tikrai visiškai neatsisakiau nei vakarėlių, nei draugų. Manau, kad pagrindinis dalykas, kas vertė dėti maksimalias pastangas buvo tiesiog konkrečių tikslų turėjimas ir noras juos kuo greičiau pasiekti. Pagrindinis iššūkis – suderinti darbą, mokslus ir šeimą, nes visose srityse siekiau maksimalių rezultatų, o laiko paroje buvo dažnai tikrai per mažai.
Kokie Jūsų tikslai dabar?
Šiuo metu pagrindinis dalykas – mūsų mažytė mergaitė (kaip tik pavasarį su vyru turėtume jos sulaukti), darbas liks antroje vietoje ir turės derintis prie pasikeitusio mano gyvenimo ritmo. Tačiau po vaikelio auginimo atostogų žadu rengtis advokatūros egzaminams ir šalia teisinių paslaugų kompanijos EU-RUS Law Service įsteigti ir advokatų kontorą, toliau specializuotis konkrečiai sutarčių teisės srityje, galbūt pradėti dėstyti, galvoju ir apie doktorantūrą.
Kas yra Jūsų gyvenimo herojai, kitaip tariant žmogus/žmonės, kuriais žavitės, jais sekate?
Neišskirčiau nei vieno gyvenimo herojaus. Yra žmonių iš kurių galima pasimokyti vienų dalykų, iš kitų – kitokių (tokio idealo, kuriuo žavėčiausi – nėra).
Kas Jums labiausiai įsiminė iš studijų VDU, įtakojo Jus kaip asmenybę?
Universitetas prisidėjo prie asmenybės ugdymo: pirmiausia, žinoma – teisinės žinios, taip pat užgrūdino didelis krūvis, išmokė prisitaikyti prie beprotiško gyvenimo ritmo, atrinkti esminius dalykus nuo ne tokių svarbių, mąstyti konkrečiai, bendradarbiauti, organizuoti darbus, kritiškai mąstyti. Manau, kad universitetas išugdė svarbiausius teisininko bruožus, kuriuos nuolatos toliau tobulina teisinis darbas.
Ką patartumėte studijuojantiems VDU būsimiems teisininkams?
Savo kompanijoje esame turėję VDU studentų, kuriems buvo suteikta galimybė atlikti teisinę praktiką ir pastebėjome, kad yra teisės studentų, kurie aptingę, neiniciatyvūs, „bijo“ daug dirbti. Prisimenu save studijų laikais ir pagalvoju: „O kad man būtų buvusi tokia galimybė – būčiau dėjusi maksimalias pastangas siekiant pasilikti dirbti kompanijoje, tapti teisininko asistentu ir toliau semtis patirties bei kilti karjeros laiptais.“ Todėl pirmiausia VDU teisės studentams patarčiau – kad jeigu nori būti tikrai gerais teisininkais, tai pirmiausia turi ne tik suprasti, kad teks tikrai daug ir sunkiai dirbti, nuolatos mokytis, tačiau jau studijų metu pradėti tai daryti, įsitraukti į praktinę teisinę veiklą.
Giedrė Kačinskienė
Teisinių paslaugų kompanijos UAB „EU-RUS Law Service” direktorė, teisininkė, Vytauto Didžiojo universitete įgijusi viešojo administravimo bei politikos mokslų bakalauro laipsnį ir teisės magistro laipsnį, specializuojasi komercinėje sutarčių teisėje: rengia, koreguoja, audituoja, vertina verslo sutartis, konsultuoja sutarčių vykdymo, ginčų sprendimo klausimais.