Interviu su Brunel universiteto (Jungtinė Karalystė) dėstytoja dr. Jurgita Malinauskaite

1[1]Koks Jūsų gyvenimo motto, arba tiesiog posakis, kuris atspindėtų Jūsų požiūrį į gyvenimą?

Mano pagrindinis motto yra ‘Jeigu ką pradedi, reikia pabaigti’. Visą laiką stengiuosi siekti užsibrėžto tikslo, kad ir kaip sunku bebūtų.

Ką Jums asmeniškai reiškia dėstytojos viename iš prestižinių Jungtinės Karalystės universitetų karjera?

Man asmeniškai patinka dėstytojos darbas. Tai kūrybiškas darbas, neturintis griežtų laiko apribojimų ir svarbiausiai leidžiantis savo patirtim dalintis su jaunais žmonėmis. Įsidarbinti Anglijos universitete nėra labai lengva, nes reikia konkuruoti su daugeliu žmonių iš įvairių pasaulio šalių. Mano kolegos yra iš Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Graikijos, Pakistano, Australijos ir kitų šalių. Yra įdomu pažinti jų kultūras, pasisemti iš jų patirties.
Ar sunku buvo tapti dėstytoja? Su kokiais iššūkiais susidūrėte?

Dar besimokindama doktorantūroje Westminster’io universitete pradėjau dėstyti, įgijau patirties. Gerai baigus studijas, man pasiūlė pasilikti dirbti, bet pradėjau ieškotis darbo kitur. Labai sunku dirbti ten, kur buvai studentas, nes visi kažkaip galvoja, kad tu dar vis mokaisi, o ne dirbi. Norint patekti į Brunel’io universitetą man reikėjo praeiti tris etapus, kurie truko apie dvi savaites ir po kiekvieno etapo kandidatų skaičius buvo mažinamas. Pirmasis buvo anketos etapas, tada interviu su būsimais kolegomis, kuris truko gal apie 1 valandą ir paskutinis etapas buvo savo srities mokslo tyrinėjimo pristatymas trims profesoriams, pabaigiant klausimais ir diskusijomis. Sėkmingai praėjus šiuos etapus, buvau įdarbinta pilnu etatu.

Kokie Jūsų tikslai dabar?

Šiuo metu svarstau galimybę parašyti antrą knygą. Mano pirmoji knyga ‘Merger Control in Post-communist countries. EC Merger Regulation in small market economies’ buvo išleista 2010 Routledge leidyklos. Ateityje taip pat galvoju parašyti vadovėlį lietuvių kalba, nes manau, kad trūksta gerų vadovėlių ES ir konkurencinės teisės srityse.

Ką patartumėte studijuojantiems VDU būsimiems teisininkams?

Būsimiems VDU teisininkams patarčiau siekti žinių, įgūdžių ir patirties. Yra labai svarbu turėti tikslą ir siekti jį įgyvendinti. VDU turi daug galimybių padėti tai įgyvendinti.

Kas yra Jūsų gyvenimo herojai, kitaip tariant, žmogus (žmonės) kuriais žavitės, jais sekate?

Yra labai daug žmonių, kuriais žaviuosi, todėl nedrįsčiau juos įvardinti. Žaviuosi visais, kurie kažko yra pasiekę gyvenime, nesvarbu, ar tai sporto, meno ar mokslo srityse.

Kas jums labiausiai įsiminė iš studijų VDU, įtakojo Jus kaip asmenybę?

VDU man atvėrė galimybę praplėsti akiratį, pažiūrėti į teisines problemas iš įvairių pusių tiek Lietuvos profesorių, tiek užsienio šalių mokslininkų akimis. Labai buvo įdomu ir naudinga susipažinti su kitų šalių teise ir teisinėmis problemomis, tai man labai pravertė studijuojant Anglijoje. Globalizacijos laikais daug bylų turi ‘internationalinį’ aspektą, todėl studijavimas tarptautinių dalykų yra labai naudingas. VDU studijų metu taip pat įsigijau daug gerų draugų, su kuriais bendraujame iki šiol.

Dr. Jurgita Malinauskaitė 1998 m. Vytauto Didžiojo universitete įgijo Vadybos ir verslo administravimo bakalauro laipsnį, 2001 m. VDU Teisės fakultete – teisės magistro laipsnį. 2006 metais Westminster universitete (Londonas) jai suteiktas Teisės mokslų daktarės vardas. Nuo 2003 metų Westminster  universitete dėstė Viešąją bei Europos Sąjungos teisę. Taip pat nuo 2003 metų yra BIICL (British Institute of International and Comparative Law) narė. Nuo 2008 metų dėsto Europos Sąjungos teisę Brunel universitete (JK).