VDU TF komanda atstovavo Lietuvai didžiausiame tarptautinės teisės konkurse Vašingtone
VDU TF sveikina savo Jessup komandą grįžus iš Vašingtone vykusio tarptautinės teisės konkurso White & Case Jessup Cup ir pasiekus puikius rezultatus.
Nepaprastai jais didžiuojamės. Ne tik dėl didžiulės pažangos ir pasiekimų, kuriuos jie tikrai padarė, o visų pirma dėl to, kokie jie yra, ir dėl darbo, kuris įdėtas, kad visa tai pasiekti. Stiprūs tarp stiprių, lygūs su geriausių pasaulio universitetų studentais, atsilaikantys prieš šimtus sunkiausių klausimų, susitvarkantys su neįsivaizduojamu jauduliu, talentingi, atsakingi ir patikimi. Tokie šiemet yra VDU TF Jessup komandos nariai – Dovilė Stankevičiūtė, Laura Pociūtė ir Deividas Užkurys.
VDU TF komanda su I turo priešininkais – Irako komanda
Dovilė Stankevičiūtė kelias dienas Jessup tarptautiniuose raunduose Vašingtone įvertino kaip suteikusias neįkainojamą patirtį ir šimteriopai praturtinusias teisės studijas universitete.
„Čia gauni galimybę ne tik pamatyti savo gebėjimą susitvarkyti įtemptose situacijose, gavus nepatogų teisėjo klausimą ar kaip plačiai gali diskutuoti kontraversiškiausiais tarptautinės teisės klausimais, bet ir bendrauti su šimtais motyvuotų teisės studentų iš pačių įvairiausių šalių ir pamatyti pačius iškiliausius tarptautinės teisės mokslininkus bei TTT teisėjus, kas vienareikšmiškai atperka visą į šio konkurso pasiruošimą įdėtą darbą“- pasakojo Dovilė. Labiausiai, dalyvavimo Jessup konkurse patirtį ir jo reikšmę Dovilei atskleidė vieno iš konkurso renginių metu vykusi dokumentinio filmo apie Jessup premjera. Jos metu, kartu su kitais studentais, dėstytojais stebint asmenines ankstesnių Jessup dalyvių istorijas, su puikiai pažįstamomis džiaugsmo, nusivylimo ir pasididžiavimo minutėmis, ruošiantis šiam konkursui, iš tiesų pasijauti tarsi milžiniškos – bene 90 pasaulio šalių apimančios Jessup šeimos dalimi, o tuo pačiu – ir tarptautinės bendruomenės dalimi.
komandos atstovai ruošiasi būsimam kalbėjimo turui su Kenijos komanda
„Jessup konkursas man prisimins ne tik kaip intensyviai praleista savaitė Vašingtone varžantis su komandomis iš įvairiausių pasaulio kampelių, bet ir daugiau kaip pusės metų komandinis darbas, kurio metu patyrėme ne ką mažiau emocijų: karštos diskusijos dėl argumentų tinkamumo, vienas kito palaikymas sunkiomis akimirkomis ir motyvavimas nesustoti kai sunku, o ieškoti išeities būdų ir vis tobulėti. Juk tobulumui ribų nėra!“ – teigia kita komandos narė Laura Pociūtė.
Laura šį konkursą palygino su sporto varžybomis – „Universitetų komandos visų pirma varžosi savo šalyse ir tik po to gauna teisę varžytis tarptautiniame lygyje. Nuolatos vyksta intensyvios treniruotės ir pasiruošimas, priešininkų stiprių ir silpnų vietų analizavimas ir taktikos parengimas. Taip pat yra teisėjai, kurie yra nepriklausomi ir gali bet kada tave pertraukti. Komandos turi netgi savo trenerius! O ir sportinis azartas apima, kai svarbiausia yra pergalė, nes tik ji nulemia, ar pateksi į kitą etapą ar ne. Todėl labai svarbu turėti ugnelės, kuri tave vestų į priekį ir skatintų tobulėti, nes patirtis ir žinios, kurios įgyjamos dalyvaujant šiame konkurse pravers ne tik studijose, bet ir siekiant karjeros aukštumų.“
Lietuvos atstovai prieš komandų prisistatymą
Deividas Užkurys teigia, kad jam buvo garbė atstovauti savo universitetą bei tuo pačiu savo šalį tokiame prestižiniame konkurse. Deividas teigia, kad „vien tik įvertinus paskutinius 7 mėnesius, kuriuos teko skirti, kad kaip įmanoma geriau pasiruoštume finalui Vašingtone, galima teigti, kad tai yra ypatingo mąsto renginys, reikalaujantis daug pastangų ir darbo. Tik sudalyvavęs finaliniame etape Vašingtone, gali suprasti, kas tai yra iš tikrųjų, kodėl ir kas lėmė, kad šis konkursas trunka jau 57 metus iš eilės ir kodėl apskritai tik 130 geriausių pasaulio universitetų yra suteikiama teisė čia pasirodyti.“
Deividas džiaugiasi, kad šiemet, universiteto komanda, dalyvaudama konkurse po ilgos pertraukos, parodė labai gerus rezultatus. Kartu jis pažymi, kad „šis konkursas neapsiriboja tik formaliu varžymusi su kitais universitetais. Tai daugiau nei varžybos. Tai konkursas, kuris suteikia tau naujas galimybes. Konkursas, vienijantis daugiau nei 90 pasaulio šalių ir trunkantis ilgiau nei pusę metų, padėjo užmegzti daug naujų pažinčių ir kontaktų. Deividas teigia, kad „Jessup tiek jį, tiek ir kitus komandos narius išmokė kantrybės, tikėjimo, kalbėjimo meno bei tam tikrų manierų, greitos reakcijos, socialinių įgūdžių ir, be abejonės, praplėtė teisines žinias. Apskritai, tai renginys, kuris priverčia tave įdėti labai daug darbo ir pastangų; sudarantis galimybes pažvelgti į problemą labai giliai ir pritaikyti viską ką esi išmokęs; reikalaujantis maksimalios koncentracijos ir didelio pasitikėjimo. Kuomet tau reikia stovėti prieš tarptautinės teisės specialistus, įtikinti savo pozicijos teisingumu ir atskleisti kitos silpnąsias puses – tai tik parodo kokio pasiruošimo reikalauja šis konkursas. Viskam pasibaigus, praėjus šiam išbandymui – užplūsta jausmas, kad gyvenime visi kiti iššūkiai nėra tokie jau sunkūs ir, kad įdėjus daug pastangų, galima visada pasiekti tai, ko nori.“
dalyvio sertifikatai
Paprašytas apibūdinti Jessup vienu sakiniu ir įvardinti kodėl teisės studentai iš viso pasaulio taip trokšta ten patekti, Deividas nurodė, kad „Jessup – tai pasaulinio mąsto renginys, atveriantis duris jauniems profesionalams prisidėti prie tarptautinės teisės tobulinimo ir padedantis užmegzti ryšius visame pasaulyje.“
Kaip savo kalboje pabrėžė ilgametis ILSA organizacijos, jau daugelį metų organizuojančios Jessup konkursą, vadovas: „Kiekvienas, dalyvaudamas Jessup konkurse, tampa specialaus ir ypatingo elito dalimi – bendruomenės, kuri jungia profesionalius teisininkus, turinčius panašias idėjas ir praėjusius tuos pačius iššūkius.“
Džiaugiamės, kad prie šios bendruomenės prisijungė ir mūsų VDU TF komanda.
VDU TF Jessup komanda dėkoja rėmėjams, kurie padarė komandos dalyvavimą Vašingtone, įmanomu.