VDU TF dėstytojai įteiktas Šiaurinės žvaigždės ordinas

Rugsėjo 18-21 dienomis vyko Švedijos garbės konsulų susitikimas Stokholme, kurio metu buvo aptariama Švedijos interesų sklaida kitose šalyse.

J.E. Švedijos Karalius Carl XVI Gustaf ir J.E. Karalienė Silvia priėme garbės konsulus Karalių rūmuose. Susitikimo metu karališkoji pora Švedijos garbės konsulei Kaune ir Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto docentei, advokatei Jurgitai Grigienei įteikė Šiaurinės žvaigždės laipsnio ordiną.

Tai vienas aukščiausių Švedijos karalystės apdovanojimų. Karališkasis Šiaurinės žvaigždės ordinas įkurtas 1748 metais Švedijos Karaliaus Federiko I-ojo. Nuo 1975 m. ordinas teikiamas užsienio piliečiams už pilietinius nuopelnus, atsidavimą darbui, nuopelnus moksle ir literatūroje, naudingus darbus.

Advokatė dr. Jurgita Grigienė yra paskirta Švedijos karalystės garbės konsule Kaune ir Kauno regione. 1999 m. Dr. J. Grigienė įgijo verslo teisės magistro laipsnį Vytauto Didžiojo universitete. Nuo 2000 m. advokatė yra Lietuvos advokatūros narė. 2003 m. Dr. J. Grigienė gavo Tarptautinės teisės sertifikatą Mičigano valstijos universiteto teisės fakultete. Advokatė yra Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto docentė. Dr. J. Grigienė yra tarptautinė konsultantė ruošiant UNIDROIT ir ALI Tarptautinio civilinio proceso principus ir taisykles. 2004 m. advokatė atliko praktiką advokatų kontoroje Gärde Wesslau, Jönköpinge, Švedijoje. 2005 m. ji sėkmingai apgynė daktaro disertaciją Mykolo Riomerio universitete.