VDU Teisės fakultete prasidėjo vasaros semestras

Gegužės 15 d. VDU Teisės fakulteto studentai pradėjo klausyti pirmąsias vasaros semestro vizituojančių dėstytojų dėstomų dalykų paskaitas. Vasaros semestras truks šešias savaites ir jų metu bus dėstomi devyni intensyvūs, po dvi savaites trunkantys, kursai anglų kalba.

Šiais metais vasaros semestras prasidėjo Patikėjimo ir jungtinės veiklos teisės, Tarptautinės viešosios teisės bei pirmą kartą dėstomos Meno ir kultūrinio paveldo teisės paskaitomis.

Patikėjimo ir jungtinės veiklos teisę dėsto Hinshaw & Culbertson LLP firmos verslo advokatas dr. Stephen A. Frost. Tai jau penktasis šio įsimintino ir Lietuvą mylinčio profesoriaus vizitas VDU Teisės fakultete. Dr. Stephen A. Frost yra savo srities profesionalas, turintis daugiau nei 25 metų teisinio ir finansinio darbo patirtį, atstovaujant įmonių savininkus ir investuotojus verslo įmonių steigimo, veiklos optimizavimo, restruktūrizavimo ir skaidymo klausimais, ypač mokesčių teisės srityje. Pažymėtina, kad dėstytojas jaučia didžiulį prielankumą Lietuvai ir VDU. Tik atvykęs į Lietuvą profesorius pradėjo mokytis lietuvių kalbos ir jau yra šiek tiek pramokęs kalbėti ir rašyti lietuviškai.

Daugiau apie dr. Stephen A. Frost galima pasiskaityti čia:

Meno ir kultūrinio paveldo teisės paskaitas skaito profesorius Matthew Happold iš Liuksemburgo universiteto.  Daktaro laipsnį įgijęs Notingamo universitete (Anglija), nuo 2010 m. Matthew Happold yra Viešosios tarptautinės teisės profesorius Liuksemburgo universiteto Teisės, ekonomikos ir finansų fakultete. Profesorius turi ilgametę teisinės praktikos patirtį, nuo 1996 m. jis yra baristeris, registruotas Anglijos ir Velso advokatūroje. Nuo 2014 m. jis yra Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės Žmogaus teisių konsultacinės komisijos, kuri konsultuoja Liuksemburgo Vyriausybę su žmogaus teisėmis susijusiais klausimais, narys. Profesorius, kartu su Liuksemburgo universiteto studentų komanda, jau yra lankęsis VDU Teisės fakultete prieš kelis metus organizuotame teismo inscenizacijos konkurse, tačiau šis kartas yra pirmasis kada jis dėsto paskaitas VDU TF studentams.

Daugiau apie profesorių Matthew Happold:

Tarptautinės viešosios teisės paskaitas skaito VDU profesorius, VDU Teisės fakulteto prodekanas tarptautiniams ryšiams Charles Szymanski. Juris doctor laipsnį įgijęs Pitsburgo universitete (JAV), Charles Szymanski yra ne tik VDU Politikos mokslų ir diplomatijos bei Teisės fakultetų profesorius, bet taip pat ir vizituojantis profesorius Mičigano Valstijos, Lodzės, Balstogės ir Liuksemburgo universitetuose. Profesorius turi ilgametę darbo patirtį ir yra ekspertas Tarptautinės viešosios teisės, Alternatyvių ginčų sprendimų bei Darbo teisės srityse.