Intelektinės nuosavybės teisė subtilybių VDU TF studentus mokys vizituojantis dėstytojas iš William Mitchell Teisės koledžo (JAV)

JayErstling_MAINNuo 2016 m. rugsėjo 5 d. VDU Teisės fakultete kursą Intelektinės nuosavybės teisė dėstys vizituojantis dėstytojas iš William Mitchell Teisės koledžo (JAV) profesorius emeritus Jay Erstling.

Prof. Jay Erstling VDU Teisės fakultete svečiuojasi jau ketvirtą kartą. Profesorius Jay Erstling yra puikus intelektinės nuosavybės teisės ekspertas ypač patentų teisės srityje.

Prof. J. Erstling yra skaitęs paskaitas apie Patentų kooperacijos sutartį, tarptautinę ir lyginamąją intelektualinės nuosavybės teisę bei politiką Kipre, Šri Lankoje, Naujajame Delyje, Kinijoje.

Nuo 2007 m. – 2015 m.  prof. Jay Erstling dirbo William Mitchell Teisės koledže, kur dėstė tarptautinę lyginamąją intelektinės nuosavybės teisę ir vadovavo Intelektinės nuosavybės teisės klinikai, kurią pats įkūrė. Pažymėtina, kad William Mitchel Teisės koledžas itin didžiavosi prof. Jay Erstling įsiliejus į šio universiteto bendruomenę, nes pasak prof. Ken Port, profesoriaus didžiulė tarptautinė patirtis ir svarus indėlis į patentų teisės kūrimą atveria puikias galimybes studentams pažinti intelektinės nuosavybės teisės specifiką.

Džiugu, kad ir VDU Teisės fakulteto studentai turės galimybę intelektinės nuosavybės teisės žinias įgyti būtent su prof. Jay Erstling. Šis profesorius taip pat yra 4 knygų ir daugybės mokslinių publikacijų autorius ne tik intelektinės nuosavybės ir patentų teisės, bet ir tarptautinės verslo teisės bei darbo teisės temomis.

Be mokslinės akademinės veiklos profesorius plėtoja ir praktinę veiklą, dirba konsultantu intelektualinės nuosavybės teisės firmoje Patterson Thuente Christensen Pedersen, Mineapolyje (Minesota, JAV), kurioje intelektinės nuosavybės ir patentų klausimais konsultuoja įmones, veikiančias tarptautinėje erdvėje, bei planuojančias plėtrą į tarptautines rinkas.

2002-2007 metais profesorius dirbo Pasaulio intelektualinės nuosavybės organizacijos, vienijančios 185 pasaulio valstybes ir besirūpinančios intelektinės nuosavybės teisės plėtra, Patentų kooperacijos sutarties tarnybos direktoriumi.

2014 m. Profesorius Jay Erstling buvo nominuotas Minesotos Metų Teisininku už pro bono programos sukūrimą patentų srityje. Ši programa padeda nedideles pajamas turintiems nepriklausomiems išradėjams patentuoti savo išradimus. Teisinė išradėjo pagalbos programa (the LegalCORPS Inventor Assistance Program angl.) buvo pirmoji tokio pobūdžio programa JAV.

Daugiau apie profesorių galite sužinoti čia