Ateities teisės laboratorija

Laborantams

Kviečiame teisės ir kitų sričių studentus, jaunuosius ir profesionalius tyrėjus prisijungti prie Ateities teisės laboratorijoje vykdomų ateities technologijų teisės ir teisės technologijų ateities tyrimų. Inicijuokite Ateities teisės laboratorijos tikslą atitinkančius tyrimus, arba prisijungti prie jau veikiančios ateities teisės tyrimų grupės.
Ateities teisės tyrimų grupės yra sudaromos tikslu į jas įtraukti studentus, jaunuosius ir profesionalius tyrėjus, kurių tyrimams vadovautų didžiausią mokslinį patyrimą atitinkamoje srityje turintis grupės narys. Visų tyrimų grupių atliekami tyrimai yra susiję su konkrečiomis technologijų, etikos ir teisės srities tematikomis.

Tyrimai

Teisė ir Technologijos
Globalizacija, ir precedento neturinti technologijų plėtra iššaukė ir precedento neturinčius teisinius iššūkius. Esama teisės sistema yra sukurta reguliuoti žmogaus-žmogaus (prievolinius) ir žmogaus-mašinos (daiktinius) santykius, todėl nėra visiškai tinkama reguliuoti mašinos-žmogaus ar mašinos-mašinos santykių.

Dar daugiau, naujosios teisės technologijos (angl. LegalTech), paremtos dirbtinio intelekto algoritmais, jau sukėlė ir toliau kelia teisinių paslaugų rinkos sukrėtimus. Nuo pokalbius palaikančio ir patarimus teikiančių sistemų, teisinių dokumentų generatorių ar natūralios kalbos atpažinimo ir analizės algoritmų iki bylų baigties prognozavimo algoritmų, visos šios ir kitos technologijos iš esmės keičia teisininkų profesinę veiklą.

Dėl to Ateities teisės laboratorijoje yra atliekami Technologijų teisės ir Teisės technologijų tyrimai bei eksperimentai, siekiant maksimizuoti teisininkų profesinės veiklos galimybes ateities neapibrėžtumo kontekste, bei paskatinti kurtis naujiems LegalTech srities verslams.

Ateities teisės laboratorijoje tyrimai yra vykdomi vadovaujantis Studentų tyrimų modeliu (Undergraduate Research Model), parengtu bendradarbiaujant su VDU Teisės fakultetu vykdant BLASTER projektą.

Jei domiesi teise ir technologijomis, ieškai bendraminčių ir nori pagalbos savo tyrimuose, prisijunk!